Re: Re: Re: Budoucnost bez perspektivy ?

Nikdo | 16.03.2017

Nerozumíte podstatě, jakýkoliv kousek společné podstaty lze použít jako etalon. Dříve to byl metr v Paříži, ale byli s tím při požadavku na velmi vysokou přesnost nějaké problémy (například tepelná roztažnost). Tak se z toho etalonu vyšlo (zůstal jako opěrný bod) metr je stále metrem, ale pro větší přesnost se za etalon využívá vlna (ta je pak definovaná svým vznikem, podrobnosti nemám v paměti, vyzáření při rozpadu nějaké látky, tak nějak není to přesné).

Jinak s tou rychlostí se nějak ztrácíte a možná "kalíte vodu", vlna je definovaná svou délkou a dobou (periodou) vlny. Mohu tam zahrnout rychlost, ale je to pro etalon času v tomto případě zbytečná, stačí vlnová délka a perioda a etalonový rozměr (vznikne jednotka pro délku, které je definovaná počtem vln na dané vzdálenosti a jednotka pro čas, která daná dobou od kdy vlna dorazí z jednoho konce na druhý dané vzdálenosti).

Takhle jsem to pochopil ve škole, ale možná se už definice fyzikálních jednotek sekundy a metru už posunula, ale bez ohledu na definici bude metr metrem a sekunda sekundou, pouze se zpřesňuje její vymezení.

Na jednotku času i délky lze použít libovolný etalon (Matrice-míra-informace), byli lokty, palce na čas máme také různé jednotky podle frekvence opakujících se jevů hodiny, dny, měsíce, roky.

Přidat nový příspěvek