Re: hruza

Nikdo | 02.03.2017

Ano. Více méně to takhle chodí, konkrétní okolnosti podle morálky a etiky zúčastněných. Ale to nic nemění na hrůznosti celého exekutorství. Například nikoho nezajímá, jak se do těch problému dostal a více energie než na zločince, který past nastražil se věnuje dlužníkovi. Další hrůza je, že je to soukromé podnikaní. Dělá to z lidí otroky a určitě jakékoliv i drobné omezení tohoto degradačního jevu je žádoucí.

To, že někdo někde nadělá nebo naseká dluh, to se může snadno stát, ale nutit ho tím, že mu dluh neustále roste je zrůdnost. Řešit to jde obecně například takhle, kdo je marnotratný, tak mu nedávat do rukou další zdroje (pouze nejnutnější) a omezit mu některé výhody dokud to nesplatí.

Příklad telefonní operátoři. Dítě někoho provolá majlant. Tak operátor by mohl po prošetření dát pokutu, která by bolela, ale nebyla likvidační (protože, ve skutečnosti o nic nepřijde, jakmile má systém v provozu s nějakou kapacitou, tak náklady jsou zhruba konstantní). Všude jenom čekají na chybu a nenápadně všude nastražují pasti. U operátorů od zapnutých schránek v mobilu (logicky je počáteční stav off) až po poskytování předražených, placených služeb. Kdo potřebuje za draho volat, no pouze ten kdo se nechá okouzlit a chce to okouzlení prožít hned (od erotických služeb po telefonu až po losování a po stahování dat nějakého filmu za sms), prostě vědomá zkonstruovaná past na obyvatele. Celý systém je nastaven tak, že všude se snaží ze všech tahat peníze a když to někdo nezvládne, tak ho systém nemilosrdně semele. Plať nebo zhyň.

Přidat nový příspěvek