Re: VŠEznalec

Nikdo | 27.02.2017

Já bych Standu úplně neodepisoval. Sice je s ním kříž, ale o kosmu má nějaké znalosti a alespoň se přitom trochu dovíme nějaké podrobnosti, na které bych si jinak například já nenašel čas. Je důsledný ve svém "já mám svoji pravdu", ale alespoň se nějak snaží držet ověřitelných fakt. Sice je třeba "já mam svoji pravdu" nahradit "snahou o celostní objektivitu a snahou se domluvit". Ale přiznejme si, že "já mám svoji pravdu" trpí do nějaké míry většina z nás a je to spíš klad pokud to určitou míru nepřekročí.

Nejprotivnější je, když je někde mimo nebo zavádějící, tak to neuzná a ignoruje to a přejde a vypíchne jiný detail a neustále hledá, kde nachytat na švestkách, místo, aby se snažil sdělení pochopit. Tím vznikají dlouhá vlákna o ničem, protože se tam jednoznačného výsledku nejde dobrat a k jinému než svému úhlu pohledu se Standa nepřipojí. Je to však dobrý trénink, když si uvědomíte, že je to oponent. Už jsem algoritmus jeho odpovědí identifikoval a zkusím to uplatnit. Tuším, že o sporu letěli nebo předstírali ještě pár diskuzí bude.

Úvaha:
Jakmile by vyšlo najevo, že Američané na měsíci nebyli, tak západ končí, protože ho všichni začnou vnímat jako jeden velký podvod (kterým je). Tohle v současné době GP nemůže dopustit a ani Rusko ani já bych to nechtěl v tuto chvíli. Nastal by totiž podle mne nikomu neprospívající chaos.



Přidat nový příspěvek