Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: re

Martin | 26.02.2017

Někteří Arabové stejně jako někteří Rusové jezdí v Lamborghini. Většinou ti, kteří zradili svou vlast ve prospěch nadnárodních ropných společností. Jak dopadli ti, kteří nabídli svému lidu podíl na ropě nemusím snad dokumentovat. Ano najdeme i vyjimky v rámci některých postkoloniálních pidistátů, kde má obyvatelstvo široký podíl.... Většinou je ale postihly humanitární bomby jako Kaddáfího nebo teror rozpoutaný pod cizí vlajkou jako Muhammada Mosaddeka. Arabové jsou v trojím obklíčení. Pohledáte-li smlouvy, které například vyjednali Dullesové s Al Saudy, dojde vám, jaká hra se hraje. Ropa je nakupována za z čistého luftu tištěné peníze a navíc ti co prodávají musí nakupovat americké T-bills a zadávat lukrativní zakázky americkým korporacím. To je v podstatě kolonialismus verze 3.0. Ano, elita tomuto sloužící je na tom velmi dobře. John Perkins popsal principy v Confession of an Economic Hitman. Rusové dostávají na ropě podíl. Je to trochu kontroverzní záležitost, neboť to je na úkor potřebných investic, ale pořád lepší, než liberální hladomor. Podstatné je, že ruská ropa je opět v ruských rukou. Je to sice dále oligarchický model, ale v Lamborghini jezdící oligarchové v rámci klanově korporátních vztahů byli přinuceni pracovat pro Rusko. Podíleli se například na financování ruské armády zadními vrátky. V rámci liberálního modelu by se to nemohlo povést, neboť by se to rozkradlo. Západní expeti se diví, jak je možné, že je Rusko schopno vojensky konkurovat USA se zlomkem vojenského rozpočtu. Je to prosté. Neoliberální model je velmi neefektiví. Příliš se krade. Pověstné prkénko od hajzlu na bombardér B1 stojí poplatníky milion dolarů... Dal by se tam šoupnout celý hajzlík z B727 za pár tisíc dolarů. Rusko je tedy schopno konkurovat zemi s astronomickým vojenským rozpočtem díky tomu, že obešlo importovaný neoliberální model.
Umožnily to dohody s oligarchy a dělo se to mimo rozpočet.
Nefunkčnost liberálního modelu můžeme oddemonstrovat na naší komedii zvanoé výzbroj naší operetní armády a vzpomenout causy typu Cassa a Pandury...

Co se toho chlastu týče. Vždy mne pobaví, když Čech nebo Slovák kritizuje ruský alkoholismus. Podívejte se na naší spotřebu a hoďte kamenem. Budete-li pozorně číst tento dezinformační proruský a tím nepřátelský web zjistíte, že alkohol stejně jako tabák a drogy spadá pod zbraně genocidy - pátou prioritu řízení-agrese... Program genocidy Slovanů obecně, který tu běží pár století... Naši moudří předkové nepili alkohol. Věděli, že to ničí genom. Slabý alkohol v podobě kvasu pili až několikanásobní otcové - muži středního věku. Jinak to bylo společensky neakceptovatelné. Rusům byl chlast nucen ve vlnách. Historie je dlouhá. Od benátských kupců k Leonidovi Brežněvovi, který zavedl kult kulturního pití a vylepšoval si tím rozpočet. Dopadlo to tak, že na jeden rubl vydělaný na chlastu připadly tři, které sanovaly zdravotní a ekonomické škody způsobené alkoholismem ruské populace.
Ruská věrchuška se snaží proti propagaci alkoholu i alkoholismu bojovat. To mě vrací na začátek k tvrzení, že ruská média jsou ovládaná Putinym. Jejich soukromí majitelé mají dobré právníky a také lobbysty. Díky tomu se legislativu ohledně zákazu reklamy na alkohol se v Rusku prosadit nedaří. Těžko se potom bojuje proti zakořeněnému kultu "kulturního" pití.
Ale přes veškerou láskyplnou starost západní věrchušky, aby Rusové zůstali slabí a ožralí nám nám roste tvrdě pracující mladá generace Rusů, která tvrdě abstinuje. Také demografická data napovídají, že bod zlomu má Rusko za sebou.
Víte ta představa věčně ožralého Rusa je obraz stvořený k účelu. Velmi podporovaný třeba hollywoodskou produkcí. Pravda je taková, že problémy s chlastem, drogami a antidepresivy, které zejména západní civilizace polyká po stovkách je zejména v západní civilizaci mimo kontrolu. Ten dvojí metr je legrační. Všichni chlastají, ale jen Rus je nekulturní ožrala:)

Přidat nový příspěvek