veľmi tvrdý oriešok...

Marek | 21.02.2017

No neviem, ako bude článok pokračovať ale aktuálny finančný systém fungujúci vo svete je veľmi tvrdý oriešok.
• Krehká pozícia Putina z pohľadu "tolerovania a spolupráce" zo strany GP - prečo ho priamo nepotopia - rieši im boľačky, ktoré sami nevedia v rámci svojich zabehnutých spôsobov a spôsobov, ktoré sú schopní vidieť.
• Aktuálny finančný systém je kľúčový prvok zabezpečujúci akcieschopnosť GP - v podstate všetky aktivity priameho aj nepriameho riadenia sú zabezpečované financiami - prelievaním peňazí do správnych organizácií, nadácií, médií, tímov, pokladničiek politických strán, grantov, možno až konkrétnych vreciek zabezpečujú masírovanie más, šírenie potrebných myšlienok, zabezpečovanie potrebnej legislatívy, ... Keď už raz vytvorili kultúru zisku a mamonu, stačí smerovať peniaze.
Kto sa pustí do zmeny na tomto poli, stúpi GP podľa mňa na najcitlivejšie miesto...
• Pozrime sa napríklad na komentáre Mariána Vitkoviča - podľa mňa veľmi trefné vo svojej podstate, aj keď jeho prognózy sú obyčajne oveľa pesimistickejšie ako následná realita - akoby zanedbal snahu ľudí pri kormidle o zachovanie status quo...V poslednom čase mal niekoľko relácií v Slobodnom vysielači u Zajaca Vanku - sedeli tam spolu s Ondrovičom a Michelkom, všetko pekne pomenujú - máme problém s redistribúciou príjmov s korporáciami, preglobalizovaním, ... ale rovnako ako Marx ani slovkom sa nezmienia o finančnom systéme, o úroku. Dokonca ani otázkou poslucháčov sa tam nenechajú zatiahnuť. Myslím si, že dôvod majú iný ako Marx a možno je to až niečo podvedomé, čo im hovorí, že toto je oblasť, do ktorej rýpať ešte nenastal ten správny čas.
• Sám som zvedaví ako z toho Rusko vykormidluje, ale keď vidím kroky za posledné roky, tak to neukazuje na rozhodovanie typu "výstrel od pása". Určite majú vektor cieľov poriadne rozmerný :), správne zoradený a každé rozhodnutie preosejú jeho sitom ... Teda by som čakal, že manéver ktorý urobia tu mi na pár riadkoch nevyšpekulujeme. No a nakoniec zmena prebehne vždy rýchlo, dlhodobá a nie veľmi viditeľná je príprava ako nás učia "tolstyje knigy VP..." uvidíme, budeme držať palce a študovať...

Přidat nový příspěvek