Re: Re: Re: Pro Hoxe

jardob | 18.02.2017

Tony, hoci pôvod tých tvojich úryvkov zo včera a tuším aj predvčera mi bol jasný, ale netušil som kam tým mieriš. A myslím, že ani mnohí na vodaksb nepochopili čo sa snažíš povedať, ale videl som, akú negatívnu diskusiu to rozpútalo, na ktorej sa hneď priživilo a prilievalo benzín pár cudzích nickov. Čuduješ sa teda, prečo ťa dal hox na ručné schvaľovanie? Je tam priečinok Otázky, tam sa kľudne pýtaj na čo chceš... Ale premeniť hlavné vlákno na rozvášnenú arénu nie je asi snom žiadného majiteľa diskusie...

Robiť ľuďom policajta nie je dobrá cesta moderovania diskusie, úplne stačí ošetriť len extrémne smerovanie diskusie, zistiť kde bol prvotný impulz a na ten si dať pozor.

Pokiaľ sa niektoré útoky v diskusii týkajú rozmývania samotnej KSB, tam je obranná (občas aj agresívna) reakcie úplne na mieste. Inokedy je jednanie typu "buldozér" zbytočné a potencionálne škodlivé, ak sa vyskytne u niektorých stálych členov diskusie, ale ak sa aj u prchkejších jedincov vyskytne, je to prechodný stav, ktorý budú musieť sami vlastným úsilím prekonať, ak sa chcú pohnúť ďalej, inak si tým upletú na seba bič, a sami si uškodia. Mnoho ľudí na začiatku svojej cesty robí chyby, ale vyvíja sa. U mnohých ľudí na diskusii som si ten pokrok napr. za posledný rok všimol, a ten kto chce aj v KSB ovplyvňovať dianie okolo seba, bude musieť zamakať nielen na svojich znalostiach, ale v rovnakej miere aj na svojej morálke a sebadisciplíne, lebo inak sa to obráti proti nemu.

K otázke pravdy a pozitivity. Problém pohľadu je v tom, že ty ako aj čitateľ vyššie, hovoriš o pravde, pričom nejde o celistvú objektívnu pravdu, ale iba o jej fragment. Sám dobre vieš, že ak z celého odseku vytrhneš jednu vetu, často to zmení celý význam povedaného. Preto sa ti "pravda" môže zdať negatívna, lebo nevidíš celkový kontext.. to je celý problém.

Ibak globálna politika - nerovná sa - cesta ku Človečenstvu. Globálna politika je iba nástroj globalizácie a môže byť použitý na akýkoľvek účel, dobrý aj zlý. Ľudia majú pri chytračení rôzne úmysly, "dobré" aj "zlé", každým aktom vôle meníš čosi v realite, prispôsobuješ niečo svojim cieľom. Nemať cieľ rovná sa nihilizmus, t.j. ísť proti cieľom života. Aj život si podriaďuje nás, napr. narodením a smrťou, je veľa vecí nad ktorými nemáme moc. Podriaďovať si situáciu, veci ešte nemusí byť chytračenie (na zlý účel). Aj múdrosť si podriaďuje vôľou situáciu, a či šlo skutočne o múdrosť, zistíš s odstupom, podľa výsledkov a plodov činnov, ktoré slúžia na poučenie, zmúdrenie, vylaďovanie svojej morálky. Vyložené zlo (z ľudského pohľadu) prinášajú len ľudské chyby, s ktorých sa nezrodilo poučenie v nových generáciách. Ak sa z chyby poučíš, "zlo" sa neutralizuje a viac ho netreba.

Přidat nový příspěvek