podsouváš lžy

LudskyZdroj | 22.02.2017

1. Tvoje otázka mě tlačí do diskuse mimo realitu ve vaších fanatických mantinelech.

2. Ptáš se mně na nějaký pjem, který je vaším výmyslem. Vymyusleli jste si pojem, od každého KOBistu požadujete aby ho bez diskuse používal a recitoval jeho definici podle svatých tlustých knih. Jenže já nejsem váš fanatik, takže na toto nepřistoupím.

3. Přestože mně manipuluješ bodem 1 a 2, projevím dobrou vůli. Vysvětlím očividný fakt, který je paravelou k vašemu pojmu „globalisté“. Tím očividním faktem je slovní spojení (ne pojem) GLOBÁLNÍ OLIGARCHOVÉ.
A tím je řečo všechno, není to pojem. Tedy nefanatik nepotřebioje žádné dovysvětlení. Je to spojení slov, které mluví sami za sebe.
Ale protože ty většina tady jsou fanatici, tak vysvětlím: Je to přirozený vývoj. Svět se díky technologiím globalizuje. A tak bude v podstatě jeden kancelářský spftware na světě, několik automobilových koncernů, několik fynančních koncernů atd. atd. A ti kdo je vlastní, jsou globální oligarchové. Ostatní oligarchové můžou zbohatnout jenom s jejich kritím. A tedy jsou s nima spojeni často i etnicky. Ale hlvně obchodně. Lokální oligarchové jsou něco jako franšízy globálních oligarchů.
A jak se to vyvynulo ? jednoduše přirozeně: představ si městečko a v něm 5 ševců. Jako všude jincde je některý z nich nejlepší. Nemusí být nutně nejlepší řemeselník, může být nejlepší obchodník z ševců. A jak jdou roky, zlikviduje konkurenci. Pak se městečka spojí do státu a proces pokračuje. Nakonec v státě vznikne jedna jesilnější obuvnická firma. A nyní se spojují lidi do jednoho globálního celku.

Nebo si představ kmeny. Každý z nich má náčelníka a šamana. Kmeny se spojí do národa, z náčelníků zůstane jen jeden. Národy se spojí do států, z náčelníků zůstane jenom jeden král. Státy se spojí na impéria, zůstane jenom císař. Atd.
Tedy všechno je jednoduché, přirozené a na očích. Nejde o žádné rozsáhlé znalosti, jak lživě podsouváš. Jde o otavřené oči, uši a mysl. Neuzavírání se do fanatizmu, studia jedné věci a do rozsáhlých znalostí.

Přidat nový příspěvek