Z jiné diskuze - školství autor ANAZUZ

los/sol | 14.02.2017

Mám dítě,chodí do 4.třídy a ve vlastivědě berou počátky našich dějin.Máme skvělou učitelku,Slovanům se věnovala maximálně nad limit,rovněž Husitům,Karlu IV,Jiřímu z Poděbrad a td a td…Až přišli Habsburkové a můj syn přišel ze školy s geniální větou“Mami,Habsburkové byli Němci?Říkala jsem mu,ne,Rakušáci..Aha,takže to jsou Hitlerovci?Tak mu odpovídám,v té době Hitler nežil…..Aha,mami, proč tedy naši Českou zemi od počátku ničí lidé,co hovoří německy?A proč je angličtina tak rozšířený jazyk?To všude byli angličané,to byl jejich svět??A proč nezamezili válce,když to udělali Rusové,proč jsou teď zlí?Otázek spousta,spousta vysvětlování,spousta času,ale ten čas se vyplatí.Ani ta mladá generace není ztracena,ani naše země není ztracena,dokud bude alespoň hrstka lidí,co ji budou bránit.Nad domem nám visí Česká vlajka…co více k tomu dodat,aby to nebylo v procesening?:-)PS: od svých 4 .let si tvoří své hry,později servery a nyní se snaží o systém.Jeho jazyk je český,slovenský,ruský,byť anglicky umí lépe než já,obzvlášť,co se PC týče.A jeho slova jsou „to je pro slovany,germáni a angláni ať si trhnou.-)Byť mu vysvětluju,že i mezi nimi jsou dobří lidé…….Vždycky se mě zeptá,až už konečně něco změnili k lepšímu?Co mu mám odpovědět?Máte někdo radu?
Odpovídá Likan:
Najděte staré encyklopedie a knihy dějin Slovanských národů.
Zjišťuji, že je třeba navštívit antikvariáty a nakoupit něco z knih.
Jelikož dobře víme co s knihami provedly jednotky SS a nyní to mohou provést jednotky Europolicict.
Takže moje rada, mluvte s dětmi a dejte jim číst knihy vytisknuté za dob komunismu. Propaganda tam je z 10% jinak samá pravda.

Přidat nový příspěvek