Koloniální otrokářský a kontinentální nevolnický systém

RichardCZ | 13.02.2017

Za úpadek technické inteligence na západě může, dle mého názoru rozdílný přístup k pracovní síle. Kontinentální kádrová a personální práce funguje tak, že vezme te do továrny učně, který se vyučí a stane se tovaryšem. Udělá si maturitu, naučí se a nakonec je z něj mistr. Pokud je učenlivý, tak to dotáhne na mistra a třeba i na výrobního náměstka. Tedy, člověk, pokud chce, tak kariérně a i vzdělanostně roste. Je to dáno přístupem majitele panství, který měl omezený zdroj pracovní síly a musel ze svých poddaných vygenerovat to, co k provozu panství potřeboval.

Koloniální "HUMAN RESOUSCES", tedy, lidské zdroje fungují jinak, tedy tak, že na každou pozici naleznete vhodného člověka. Je vám vlastně fuk, kde a jak se ten člověk objevil, kde se svou práci naučil.

Zkrátka a dobře, ulovil jste si, nebo koupil, potřebného otroka. Mohlo to fungovat jen v případě, když bylo odkud brát. Východní Německo, Československo, Rusko, Japonsko, Indie, časem i Čína produkovaly technicky vzdělané lidi, které bylo možno koupit. Určitě je levnější koupit jeden geniální mozek, než poskytnout kvalitní vzdělání 100 dětem v očekávání, že jedno z nich bude geniální tím potřebným způsobem. Navíc, když takovéhoto člověka vytrhnete z domácího prostředí a přesunete ho do cizí země a cizí kultury, tak vám poslouží jěště více než doma. Doma by se mohl i politicky angažovat, a stát se nebezpečným. Venku ztratí čas celé jedné generace tím, že se bude uchycovat a zajišťovat startovní pozici svým dětem, popřípadě třeba i nestihne děti zplodit, jako mnoho vzdělaných lidí středního věku, kteří emigrovali v roce 1968 a před pádem "komunismu" v roce 1989.. Když k tomu připočteme fakt, že na dětech géniů Příroda odpočívá, tak vám vychází skvělý způsob, jak být technologicky v předstihu před zeměmi, ze kterých jsou kradeny mozky.

Tedy, "komunistický" přístup "Chceš-li legálně emigrovat, zaplať za školu, léčení a další výdaje, které jsme ti poskytnuli" nebyl zase tak hloupý. Vím, že takto bylo možno z Československa i v době Normalizace odejít, pokud člověk nebyl zrovna nositelem státního nebo vojenského tajemství.

Přidat nový příspěvek