Re: zvedá se mi žaludk

L. Malík | 10.02.2017

Nevyčítám Vám, že toho autora bráníte. Ale je zřejmé, že jste v té době buď ještě nežil, nebo je Vašim úkolem usměrnit moje vzpomínky. Tyto ubohé teorie o Američanech se objevily už v 69. a 70. roce. Ale všichni věděli, že se filmaři z mnoha zemí vyřádili ve starém Mostě. Mám na mysli město Most. Historická část města byla odsouzena ke zbourání - uhelné sloje. Jen kostel byl zcela unikátním způsobem přemístěn několik set metrů mimo ohrožené území. Takže domy odstřelované děly a tanky vypadaly velmi působivě, proto tam mnoho filmových štábů nafilmovalo válečné scény, v tomto případě i Most do Remagenu (za odměnu tam hrají i čeští herci). Protože lidé reagovali na tyto novinové články (o Americké armádě) velmi podrážděně, zůstalo jen u vysílání pro Rusko a Ruské vojáky. Odtud asi pochází informace sovětského důstojníka. Je zřejmé, že tomu věřil.
K dezertérům: první rok byla hlášena spousta dezercí, protože si vojáci mysleli, že se lehce dostanou do NSR. To mi řekl staršina ruské posádky v Bruntále. Můj zaměstnavatel mě tam poslal postavit rozvodnu VN a rozvody el. en., protože původní napájení nestačilo na zvýšený odběr proudu.
Spolupracovník: jeho otec působil ve vojenském okruhu za Bajkalem - Čech. Jeho syn se tam narodil a deset let chodil do školy. Celá rodina se vrátila do ČSSR (1960) a on se vyučit elektro oboru a nastoupil u naší společnosti. V roce 1968 dostal povolení k návštěvě svého minulého domova a tak tam odjel za babičkou na dva měsíce. Po okupaci Československa se dostal do těžké situace, protože opilý velitel milice mu ukazoval v TV záběry jak z letadel vynášejí rakve "hrdinně padlých sovětských vojáků" a vyhrožoval mu, že ho zastřelí. Máte pravdu, že ty truhly mohly být prázdné. Ale protože jsem v těch bruntálských kasárnách strávil téměř rok, tak vím, jak se velení chovalo k obyčejným vojákům. Nejvíce byli šikanování VŠICHNI nerusi a nejvíce "šikmoocí". Proto ty časté dezerce. (V policejních záznamech z té doby, musí být informace o přestřelkách a zraněných našich policistech) Nedivím se, že se SSSR okamžitě rozpadl, když jim Gorbačov zajistil beztrestnot. Ta nenávist nerusů k Rusům byla přímo hmatatelná.
Všichni, kdo navštěvujeme tuto stránku, doufáme v pomoc Ruska proti byrokracii EU a Rusům fandíme. Ale to neznamená, že nebudeme kriticky, podle vlastních zkušeností, hodnotit jejich informace. Už na aeronetu jsem psal, že mám rád besedy Pjakina, protože se tam dozvím informace, které nejsou nikde k dispozici. Ale v sumě musím Pjakina brát jako ruského vlastence, který bude vždy naprosto nekriticky hodnotit situace ve prospěch své země. Znáte takového českého vlastence ?! Já ne.

Přidat nový příspěvek