Re: Re: Re: Dobrý pokus

čtenář | 29.01.2017

Paní Lin, jen taková společenská úvaha, protože k tématu nemám zkušenosti se nějak vyjadřovat.
I když třeba máte pravdu, pak bylo vhodné volit jinak slova Vašeho příspěvku a nenasadit hned konfrontační tón. Vždyť i Vy se opíráte jen o své přesvědčení, které může být pravdivější, než autorovo, ale co když taky ne? Pokud jste to neprožila sama, pak to jsou jen dohady a domněnky z obou stran. A když už, mohla jste to zakončit nějak smírně, třeba nabídkou ke konzultaci. Bylo by škoda, kdyby to autorovi zkazilo chut knihu dokončit..
A k poslednímu bodu - v čem vidíte problém?? Do Vladivostoku zlato putovalo vlakem. Z Vladivostoku byly legie přepraveny loděmi do Evropy (čerpám z knihy "Legionářská odyssea - deník Františka Prudila, autor Jurman, 1990.). Uvádí tam anglickou loď Titan a měla plout do Janova. Čili zlato klidně na lodích do Evropy.
Otázkou je, jak pak z nějakého evropského přístavu do Čech. Zde se o tom nikde nepíše. Ovšem klidně to mohlo být taky tak, že zlato do Evropy na nějaké lodi doplulo, ale do Prahy nic nedorazilo - zde mohla zasáhnout vyšší politická a mocenská síla a zlato mohlo skončit v zcela jiné bance, než v Legiobance. Takže část příběhu může být pravda, jen závěr je už třeba legendou (zlato až do Prahy). Bohužel, pravdu lze ověřit jen cestou proti času, což nedokážeme..

Přidat nový příspěvek