Re: Re: Re: Re: Oddychový čas.

Martin | 02.02.2017

Ja neviem s čím všetkým si sa ty oboznámil, a opačne. Na takú tému sa sem neprišiel baviť. Taký človek, ktorý má plné poznanie, na svete neexistuje. Takých ktorí majú úplné presvedčenie o niečom, sú stovky miliónov. Ospravedlňujem sa, ak sa niekomu nejavím dostatočne kredibilný a znalý k tomu, aby som sa zapojil do diskusie, a napriek tomu to robím. Myslím, že pri každej zmene a novote, novom objave a pod. treba byť pozorný (zdravo podozrievavý ?), to ma život naučil. A preto je celkom legitímne počítať aj s takou variantou, že vlastne celá táto konštrukcia procesu globalizácie, na čele s kvázi tisícročiami kontinuálnou štruktúrou GP môže byť tiež iba súčasťou biblického projektu, jeho kameňom uholným, ktorý má cez všetky možné aj nemožné krkolomné zmeny zachovať tisícročný status quo, to jest ovládnuť (zotročiť ?) ľudstvo. A zasa sme na začiatku. Kto vlastne a s akým cieľom ? Nezabúdajme, že dnes sú už na svete rozpracované a možno aj hotové prostriedky pre ovládanie mysle, citov, zmenu genetiky, ... , čo môže skončiť nevratným rozkastovaním ľudstva aj so zmenenými biologickými vlastnosťami ľudí. Možno treba odmietnuť samotnú myšlienku riadenia sveta (a teda človeka-jednotlivca) cez GP, hlavne ak má zostať s jeho cieľmi a identitou nespoznateľný. Doteraz sme totiž stále ešte ako tak slobodní. Nemyslím tým ekonomicky, ... . A hlavne !!!, ešte stále sme ľudia, aj keď sa ľudstvo často správa horšie ako zver. A to by mal byť hlavný cieľ nás všetkých, na všetkých úrovniach: zostať /stať sa ?! ľuďmi.

Přidat nový příspěvek