Re: Re: ohledně kvočen

Petr H. | 25.01.2017

Souhlasím se vším, krom toho, že zvířata nadobro ztratí některé svoje vlastnosti, pokud je jim odepřena výchova rodiči. Jak se tedy králík naučí hrabat nory? Nikdy to neviděl, neměl ani kde, třeba i 20 generací. Pak uteče a začne. Kde se to v něm vzalo?

Slivoně, šlechtí se, šlechtí, krásné velké švestky, ale z pecky vyroste zase ta obyčejná slivoň, divoká, původní. Všechny zásahy člověka dřív nebo později zmizí. Pokřivený stavební plán se narovná a znovu se obnoví úplný vliv druhovému egregoru. A tak se i z králíka domácího stane zase zpět králík divoký. Pokud tedy nejsou ty změny přes čáru, pak vyšlechtěný druh zaniká, např. slepice - brojleři.

Pokud člověk ztratí nit předávaných informací a vědomostí, zklouzne do doby kamenné. Má ale narozdíl od zvířat mnohem větší potenciál odpozorovávat zákonitosti, jak něco zlepšit, jak si ušetřit práci, zpohodlnět život, tak to ho bude zase tlačit kupředu. Takže výhoda i nevýhoda.

PS k těm kvočnám, máš pravdu, není to tak časté. Tak nějak mi připadá, že těch pár slepic co tam mám (ikdyž už mnoho obměn), tak tam pořád nějaká sedí, jedna skončí, druhá začne :). Přesně jsem to nepočítal. Chov obměňuji kompletní, tedy není možnost obkoukání.

Přidat nový příspěvek