Re: ohledně kvočen

jardob | 25.01.2017

"Tovární slepičky. Přesto to na všechny přijde a cca 2x za život si kvokání na měsíc prostě odsedí"

- toto ste ale trochu dosť prehnali. Dokonca ak máte aj skupinu sliepok od kvočky, tak nikdy nekvočia všetky. Zo šiestich tak zhruba dve. Chovám sliepky dlhé roky, pokračujem po mojom otcovi, zvykli sme kupovať sliepky z hydinární po vyskladnení (zhruba raz za tri roky stačilo) a nikdy žiadna nekvočala. Nikdy! Až posledné roky mám aj kvočky, po tom čom som si kúpil kurence od súkromníka. Liahnem si kurence aj z liahne, mám aj pád od kvočky, a tie liahnuté mi zatiaľ nekvočali. Tie od kvočky áno, no aj tam len niektoré...
Ja by som na vašom mieste nemiesil inštinktívnu informáciu s tou odovzdávanou rodičmi. Zvieratá majú zo svojho správania niečo v inštinktoch a druhovom egregore, ale niektoré informácie sa prenášajú inými egregormi, t.j. tými čo nesú kultúrne podmienené informácie (tzv. "prenášané materským mliekom")- aj to je evolúcia. Nie fyzická ale psychická. Ak stratia túto informáciu, ktorú dostávajú od rodičov (napr. vlci), tak ich návrat a začlenenie do prírody je veľmi ťažký, je to veľký krok späť.
Netreba zabúdať že sliepka je šľachtené zviera, podobne ako krava, ošípaná. Je to ľuďmi umelo vytvorená odchýlka v prírode, ktorá samostatne nemá šancu prežiť. Iba ak by mala pozvoľne dostatok času, aby dokázala zdivieť. U hydinárov vo veľkochove je navyše kvočanie nežiaduci jav, lebo sliepka čo kvočí, neznáša vajcia, preto je nekvočanie podporované technikami šľachtenia.

Rozumový potencial človeka, to že veľa premýšľa, by som tiež neoddeloval od ľudského egregoru. Je to potenciál, dedične vložený, ktorý sa ale musí podporovať od narodenia, aby sa vôbec rozvíjal - viď príklad vlčie deti, efekt maugli. Nositeľom kultúry (tejto pamäte) sú špecifické egregori, ktoré však možno deformovať, alebo pripojiť na ne iné egregori, ktoré fungujú ako víry alebo parazity.

Králik keď utečie si môže vedieť vyhrabať noru, ale bez informácie ktorú stratil prežije možno deň, a zožerú ho dravce. Rovnako aj človek sa správa tak, že provokuje nielen jedincov spomedzi seba, aby došlo k samozničeniu, ale aj prírodu, aby ho zničila.

Zmyslom článku nie je diskusia o pôvode kvočania, ale o tom, kde sa stratila Ľudská kultúra, a kde ju hľadať?!

Přidat nový příspěvek