minulost

Václav | 23.01.2017

Je jen teď. Vyslovíte teď a již je to minulostí. To "teď" je však bez významu, ale svět již nebude nikdy takovým, jakým byl před vyslovením toho "teď.! Svět se nevrátí o 30 sekund zpět. desítky sražených aut neodcouvá od sebe. Desítka narozených dětí se nevrátí do matky. Mnoho zemřelých lidí znovu neobživne a vypitá piva se nevrátí z trávícího traktu do půllitrů.

Dívat se dozadu, do historie a dokonce vyslovovat zde, na diskuzním fóru, různé názory na minulost, to jde. Říkat kdyby to bylo bývalo tak, a kdyby ten či oni udělali - neudělali to..... . K čemu to je?

Poznat se musí člověk jeden každý z nás, sebe, uvnitř a dát si dohromady to, co tento svět spojuje /zatím/ dohromady. Každý jeden se musí změnit, když se má změnit svět. Tady bude někdo diskutovat, obhajovat, kritizovat....., k čemu to je? Bůh říkal, mne poznejte, ale nejprve poznejte sami sebe.

Mnozí, jejich ego ukazuje, jak se vyzná, jak ví, jak studoval dějiny, jaký má výklad. Děti mu však rostou, třeba s nimi ani nemluví, nemá čas. Staré rodiče již dlouho nenavštívil, nemá čas. Se sousedem nepromluvil, nemá čas. protože stále jen píše a píše další a další úryvek z knihy. Ale kniha je jen jedna. Každý si ji žije. Teď. Rozhlédněte se kolem sebe. Přemýšlejte, jak se na tento svět nenarodit. Jak poznat tu Nejvyšší moc tak, abych si uvědomil své obrovské právo být s Ním. Tělo, miliardy těl pomine, shnijí, budou spáleny, ale duše zůstává. To obrovské dědictví být člověkem. PRÁVĚ TEĎ A TADY.

Nechce se mi hrabat v roce 1917, nemá to význam. kdo mi řekne jeden jediný, pravdivý důvod, proč bych měl a kam mě to posune?

Přidat nový příspěvek