Re: Re: Re: Re: Re: Suma sumárum

autor | 23.01.2017

Kritický buďte, toto je tak drsná záležitost, že budu rád, když se do toho opřete, abych si také ověřil správnost svých konstrukcí.
ad 1) Nepřítel vždy podporuje rozvrat nepřítele. Ale bolševici v tom ruském oceánu byli jen nepočetnou skupinou oponentů. Eserů, menševiků i anarchistů bylo o řád více, kadetů jakbysmet. Velké figury? Azef, Savinkov, Martov, Čcheidze, Žordanija, koneckonců i Kerenskij a spousty lidí okolo nich bylo jádrem ruského revolučního hnutí. Lenin byl intelektuál v emigraci, Stalin revolucionář na Sibiři a Trockij k nim vůbec nepatřil. Ten se pokoušel realizovat svoje kroky a v jednu chvíli přistoupil k bolševikům (nebyl sám).
ad 2) Také si budeme povídat o "správné" revoluci a co na to Lenin.
ad 3) Pokud představitel mého úhlavního nepřítele prohlásí cosi o zradě, pak je vše v pořádku. Ostatně i na tu krvavost dojde. Kdyby nebylo Lenina a Trockého ... další převrat by prostě následovat musel už jen kvůli neschopnosti Prozatímní vlády. Kdo by stál v čele je otázkou, ale dovolím si odhadnout, že by Stalin daleko nebyl. Jak by dopadlo bez Leninovy prozřetelnosti, je otázkou.
ad 4) Obrodu Ruska zahájil Lenin, ne Stalin. Trockij usilovně mlžil.

Přidat nový příspěvek