Re: Re: Re: Re: Re: Otázky

jardob | 22.01.2017

Myslíte asi toto:
"Ty sám so spoločníkmi budeš budovať nový svet, štruktúry novej spoločnosti (v danej etape rozvoja kultúry civilizácie), nie so ženou, pretože ona bude aj tak potichu budovať ten svoj. Ona prijme len čiastočnú účasť, rozprávajúc sa s tebou, podobnú akú aj ty budeš prijímať v budovaní jej sveta manželského zväzku (spomeňte si na obraz Jing-Jang )."

Ja síce autorovi (zakon vremeni) do hlavy nevidím, ale podľa mňa iba hovorí o rozdielnych poslaniach muža a ženy v štatistickom zmysle. Neviem si predstaviť ako by to mohlo fungovať, keď všetci muži by riadili štát a všetky ženy domácnosť. To je blbosť. To by bol typický patriarchát (Blízky východ, India), a ten v praxi nefunguje rovnako ako ani matriarchát priamy alebo skrytý. Veď aj ten symbol Jing-Jang, ktorý tam bol spomenutý, samotný obraz zobrazuje rovnocennosť, s tým, že každý je iný, no každý z nich má aj niečo z toho druhého (spoločné záujmy), a rásť môžu len spolu. (je to prierez stúpajúcou špirálou)

Myslím že to, ako bude vyzerať spoločnosť budúcnosti, príde spoločne s poznaním toho čo harmonizuje spoločnosť, po tom čo dospelí ľudia "prestanú byť deťmi" a stanú sa "dospelými Ľuďmi", mám na mysli osvojenie Ľudskej kultúry.
Pekný obraz toho, ako môže fungovať taká spoločnosť, je v knihe Jefremova "Hodina Býka" a "Hmlovina v Andromede".

Přidat nový příspěvek