mizéria

Adam | 19.01.2017

Ospravedlňujem sa za svoj názor - tieto myšlienky sú isto krásne, ale realita mnohých ľudí, žiaľ aj mojho je taká, že pri plate 500 EUR (zlý výber vysokej školy) a hypotéke, kedy jeden takýto plat odíde na splatenie účtov, ma privádza do značnej mizérie. Človek žije len preto, aby nejako prežil, od výplaty do výplaty. Ešte človek začne pochybovať, či dotyčná manželka je ozaj tá súdená (inak čo je to byť si súdení - som doteraz žiaľ nezistil...). Ostáva mi už iba závidieť život ľudí, ktorých napĺňa práca a tešia sa do práce, lebo ja mám nasledujúce 3 dni 12 hodinovky a už viem, že teraz nezaspím, lebo budem mať stres, čo ma zajtra čaká a ako za tie 3 dni nič nespravím, lebo budem úplne rozbitý. Žiaľ, nevládzem niečo zmeniť v tomto živote, je čím ďalej ťažšie, prestávam dúfať... isto si môžem za to aj sám, ale už nemám vnútornú motiváciu, zmysel, ani cieľ, prečo ísť ďalej. Ešte raz sa ospravedlňujem, ale už ma tento život štve, a hlavne v porovnaní s týmto článkom, keď realita je úplne iná...

Přidat nový příspěvek