Re: Re: Re: Re: Pojmy

Standa | 18.01.2017

ad "Prostoročas" a kategorie Míra není totéž, proto jsem psal o problémech chápání spojených se stereotypy."
Sice to nemusí být totéž, ale pak by se autor měl vymezovat vůči prostoročasu, což je současné pojetí, a nikoliv proti oddělenému prostoru a času, což je pojetí 19. století.

ad "To jest opět neplatí, že hmota+energie = Matérie, v chápání MIM, platí že hmota + energie < Matérie."
To je vpořádku. Netvrdil jsem, že je tam nějaká rovnost. Tvrdil jsem jen, že hmota a energie jsou už přes 100 let chápány jako dvě dormy téhož. Neboli že se autor opět vymezuje proti představám 19. století.

Mám trochu pocit, že Vám trochu splývají pojmy "neexistence" a "neprokázanost". To, že v současnosti známé formy hmoty a energie jsou vvším, co esistuje, asi tvrdí málokterý vědec. Na druhou stranu řada potenciálních forem matérie prostě není prokázána. Neprokázanost neznamená neexistenci.


ad "Abstraktní hmotu si sice představit možná můžete :), nebo si myslet, že ano, ale to neznamená že existuje."
Přesně tak. A stejně tak neznamená, že pokud si někdo něco nedovede představit, tak to neexistuje.

Co se týče zbytku:
Samozřejmě se zamýšlím. Třeba nad tím, proč autor zcela pomíjí právě tu současnou fyziku, již Vy zmiňujete a vychází jen z té, jež byla známa už v 19. století.


Přidat nový příspěvek