Re: Pojmy

udo | 18.01.2017

Nechápem..
Veď sa mi vidí, že popisujete Standa to isté, čo my.

I tzv. "časopriestor" je súčasťou mnohodimenzionálneho, mnohomierneho, mnohorozMerného vnímania, dimenzovania, skúmania sveta. Hmotnosť, svetelnosť, farebnosť, teplota, atď..sú ďalšie a ďalšie rozmery, miery. Možno ich je aj nekonečno :)

Veď predsa i hluchému sa pri obnove sluchu, či zavedení implantátu (protézy), ďalšia dimanzia otvorí.
Ďalšie a ďalšie KONKRÉTNE dimenzie si nie je taký problém predstaviť. Vnímanie i pomocou ultrazvuku, ako netopiere, delfíny,..či infrapolí, ako niektorý hmyz, apod..

akurát jedna vec:
cit.
"Já si třeba abstraktní hmotu, abstraktní prostor nebo abstraktní míru dovedu docela dobře představit (a matematicky tu představu popsat)."

Môžete to prosím rozviesť?

Ako by som si mohol predstaviť
1) abstraktnú hmotu (neusporiadanú, absolútne stochastickú, chaotickú matériu, bez štatistických a iných zákonitostí-mier jej rozmiestnenia)
2) abstraktný priestor
(Predpokladám, že sa zhodneme aj na tom, že vákuum je síce vzduchoprázdno, no rozhodne to z fyzikálneho hľadiska nie je "prázdny" priestor. Jav úplnej prázdnoty zatiaľ v rámci vesmíru nepoznáme. Vákuum pri bombardovaní subatomárnymi časticami emituje.., čiže nemôže ísť o absolútnu prázdnotu.) Pri hlbšej analýze je všetko, čo si predstavíte nejaká forma matérie, hoc i len pole..informačné..v tomto zmysle má i "duch"..infopole svojho "materiálneho nosiča", ak chápete, kam mierim. To že mnohé formy matérie sú nám zatiaľ nedostatočne známe, alebo pre väčšinu, či dokonca všetkých ľudí úplne neznáme, nevieme ich identifikovať, merať, je vec druhá.
3) abstraktnú mieru (bez jej naviazanosti na konkrétny materializovaný objekt)

..a teda aj ten matematický popis by som poprosil.
Možno spolu prídeme na niečo nové, zaujímavé, doteraz neznáme.

ďakujem
u.

Přidat nový příspěvek