Re: Re: Re: čisté vnútro človeka - skúsenosť so živým Bohom

PeterT | 24.01.2017

Dakujem za prianie, :-) potesilo ma. Ak mozem poprosit este o kratku pozornost ohladom mnou spominanej autority, ktoru mame ako ludia (aj Vy) v mene Jezis Kristus:
je to autorita zalozena na pokore - pretoze Jezis ked bol v tele dal svoj zivot za mna, za Vas, za kazdeho cloveka. Zaplatil vykupne tomu, kto je povodca zla, lzi, utrpenia, chorob, smrti. Cice Jezis nepouziva autoritu z pozicie silnejsieho - Boha stvoritela, ale autoritu toho, kto sluzi a stara sa o svoje stvorene deti.
Naopak satan pouziva na ludoch autoritu z pozicie silnejsej duchovnej bytosti. Preto maju ludia skreslene vnimanie autority. Dokonca sa satanovi podarilo cez mnohe ucenia v cirkvach zobrazit Boha ako toho, co nas ma rad, ale beda nam, ak ho neposluchame. Vtedy vraj tresta, dopusta choroby, a nakoniec nas vraj bude mucit v pekle. Takze sa necudujem, ze ludia nemusia autority.
Jezis hovori, ze ten kto sa stara a sluzi ludom v pravde, spravodlivosti a milosrdenstve (= s lakou), tak ten si u ludi ziska prirodzenu uctu a respekt a tym aj autoritu.
A teraz, preco teda treba uplatnovat autoritu mena Jezis Kristus voci nasim slabostiam, chorobam, a tiez voci nasim nepriatelom?
Pretoze jedinee, na co posluchne ten zaskodnik satan a diabol je to, ked sa odvolame na vitazstvo Jezisa Krista na krizi a prijmeme svojou vierou to Jezisovo slovo, ze mi ponuka jeho odpustenie od zla, choroby, a ze to odpustenie prijmam bez pochybovania tak, ako mi bolo ponuknute. Preotoze odpustenie Jezis urobil uz pred cca. 2000 rokmi na krizi. Je to ako ked mam dedicstvo u notara. uzivat ho vsak mozem az vtedy, ked si ho uplatnim. odpustenie v mene Jezis je nase dedicstvo pre novy zivot. Jezis je ten novy zivot v nas.
Na zaver: Pavol v liste Efezanom pise, ze ked sa nejaky clovek alebo skupina ludi stane nasimi nepriatelmi, protivnikmi a chcu nimi byt, chcu nam skodit - tak nemame bojovat priamo s nimi (s telom a krvou) ale s tym, kto ich ovlada cez ich zle ziadosti. a to je satan a jeho padli anjeli - necisty duchovia demonov.
Vtedy treba voci nim uplatnovat vierou prijatu autoritu mena Jezis Kristus a zehnat (priat) im odpustenie v jeho mene. Vtedy sa stane to (viem z vladtnej skusenosti a svedectiev ludi), ze nepriatel bud pochopi co robi. a zmeni svoj postoj (vytriezvie zo zla) , alebo bude atakovany a dostane sa mu presne to zlo, co robil nam. To zlo vsak nebude od Jezisa, ale sam satan ho zdrvy. pretoze satan je prvy terorista, vydierac a klamar. nikdy neplni to, co slubuje.
Naopak Jezis je verny, jedna otvorene a svoju lasku ku nam dokazuje denne. Kazdy z nas ma svoje vnutorne svedectva zo svojho zivota, ked vnimal blizkost Boziu. Prajem Vam vsetko dobre a mudrost z hora. vid. list Jakuba 3.kap.,17 vers. Peter.

Přidat nový příspěvek