Re: Re: čisté vnútro človeka - skúsenosť so živým Bohom

jardob | 16.01.2017

pán PeterT
veci ktoré opisujete, sú v živote reálne a možné. No kľúčom k realizácii zdanlivo nemožného nie je v skutočnosti autorita, ale niečo čo povedal aj Ježiš vo svojich slovách. Totiž "ak o niečo prosíte, verte že to dostanete a stane sa vám..." alebo "ak by som povedal tejto hore, hod sa do mora, a nezapochyboval by som o tom, stane sa tak.." to nie sú len prázdne slová, to je kľúč.

Ak je človek schopný prirodzenej, nenútenej bezhraničnej viery že sa stane čo si želá - stane sa to... Problém je len v tom, že takýto stav duše a mysle je ťažké naladiť vedome. Prihodí sa to skôr samé z nejakého dôvodu, ako keby sa o to človek pokúšal zámerne. V mojom prípade nešlo síce o zdravie, ale stalo sa mi to raz v živote, keď som bol o čomsi dôležitom presvedčený že sa to stane ako keď zrátate 2+2, a stalo sa, bol som z toho vo vytržení, až potom som pochopil, že sa mi podarilo nemožné, a keď som to skúšal opakovane, už to nešlo, lebo som si uvedomil, že je to "nemožné", že to nie je bežné... Odvtedy viem, že viera (v uskutočnenie niečoho) bez pochybností dokáže zázraky.

Tento stav možno ľahšie dosiahnuť cez masové relígie a pomocou toho, čomu hovoríme egregory, tie dokážu naladiť človeka na rôzne veci bez toho, že by si uvedomoval čoho je súčasťou. Ani Pavol nebol výnimkou, hoci na rozdiel od Ježiša, ktorý nikdy nikoho svojou mocou nezraňoval, Pavol kľudne dočasne zbavil zraku svojho oponenta. Toľko k tomu, že zázraky ešte nesvedčia o etike dotyčného. Mnoho prirodzených ľudských schopností je pred ľuďmi ukrytých inými ľuďmi, pre získanie výhody nad nimi a manipuláciu.
Každopádne, želám vám veľa zdravia, čo je síce základ ale pre život nestačí. Kráľ Šalamún si pre seba vybral múdrosť, a stalo sa mu. Totiž skutočná objektívna múdrosť Zhora, nemôže existovať bez pravdy, ani bez lásky, je v nej duch života... Je to to najlepšie, čo si človek môže priať. Aj vám ju prajem.

Přidat nový příspěvek