čisté vnútro človeka - skúsenosť so živým Bohom

PeterT | 15.01.2017

Pozdravujem autora článku jardob aj ostatných, čo prispievajú do tejto témy. Krátko o sebe napíšem a potom dám otázku.
Od detstva ma otec viedol ku viere v Boha tak, že sme ako rodina chodili do katolíckeho kostola, pred jedlom a pred spaním sa s nami deťmi modlieval, dal nás na vyučovanie na 1.sv. prijímanie, potom na birmovku. Keď som skončil strednú školu a začal študovať na STU elektro (rok 1993), tak som si uvedomil, že mi do to duchovno 1x v nedeľu v kostole nebude stačiť, aby som dokončil štúdium v plnom duševnom aj morálnom zdraví. Viem totiž, ako si pomáhali mnohí spolužiaci, aby spravili skúšky a ako sa opíjali, keď skúšku spravili. Mňa štúdium na elektrofakulte bavilo a aj som začal počas štúdia pracovať na živnosť pre jednu firmu, čo pôsobila na našej katedre automatizácie.
Preto som hľadal, ako môžem toho Boha spoznať viac osobne, aby mi pomáhal. V kostole to bolo také monotónne, záležalo to od kňaza, čím sa nám prihovoril. Bolo to jednoducho "z druhej ruky".
A tu chcem potvrdiť moju skúsenosť, že Boh počuje a vidí každú túžbu človeka a na túto túžbu odpovedá zrozumiteľným spôsobom. Cez môjho spolužiaka na fakulte som sa dostal do jednej protestantskej cirkvi, kde systematicky študovali Božie slovo, t.j. 66 kníh Biblie, starú aj novú zmluvu. Ako vodítko pri štúdiu mali osobu Ježiša Krista, hlavne to, čo on o sebe tvrdil v evanjeliách.
Na ďalšie texty v starej a novej zmluve sa tak pozerali cez slová Ježiša Krista v evanjeliách.
V evanjeliu Ježiš vysvetľuje princípy živej modlitby, t.j. čestného rozhovoru (nie naučeného monológu) s Otcom v nebi. Preto som sa naučil pri štúdiu textov v Biblii komunikovať s Bohom, v duchu, svojim "srdcom".
Také štúdium ma posunulo veľmi vpred (oproti kostolu)... Oženil som sa. Onedlho som zistil, že manželka trpí na dajakú chorobu, že keď mala citové vypätie v kombinácii s obavami, strachom (hľadala si prácu v novom meste), tak nepredvídateľne odpadla, bola v bezvedomí cca. 1 minútu. Potom sa prebrala a nevedela, ako sa dostala na zem. Až keď som jej povedal, potom mi povedala, že "jaaj, to sa mi stáva tak 1x za dva mesiace"
Aj keď som už mal s Ježišom (podľa Biblie = živý Boh) vzťah cez jeho slovo, nevedel som manželke pomôcť. Po dvoch rokoch, v tej istej protestantskej cirkvi (ale v inom meste) sme stretli s manželkou nášho kamaráta Stana, ktorý nám hovoril čerstvú skúsenosť. Spolužiak ho zavolal ku svojej umierajúcej mame, ktorú poslali doktori domov dožiť s veľmi poškodenou pečienkou. (nie od alkoholu). Keď prišli za matkou, spala na gauči, lebo inak mala veľké bolesti.
Stano sa naučil prijímať autoritu a moc Božiu v mene Ježiš Kristus. Autoritu a moc nad každou chorobou a nad každým zlom. Ježiš povedal, že na kríži vzal naše choroby a každé zlo na seba dobrovoľne a nechal to odumrieť na svojom tele, ktoré nevedomý ľud ukrižoval. Po 3 dňoch bol Ježiš oživený Duchom Božím, už v novom, zdravom tele. Ježiš takto získal právo, aby cez našu vieru v to, čo urobil pre nás na kríži, aby sme mali plnohodnotný život tu na zemi.
Tak aj Stano, svojou vierou (dôverou) v autoritu a moc slova Ježiša Krista - vyhnal z tej chorej matky príčinu jej choroby. Ježiš hovorí, že príčinou každej choroby a akéhokoľvek zla je to, že sme duchovne oddelení od zdroja života, od nášho stvoriteľa. To prerušenie s našim Bohom spôsobil a ďalej aktívne udržuje nepriateľ človeka, pôvodca zla a každej lži, duchovná bytosť, satan a diabol.
Preto Stano vyhnal z tej chorej mamy príčinu - satana. Zároveň jej nahlas začal priať, nech jej duch prijme Ducha Božieho, toho Ducha života, ktorý oživil a obnovil telo Ježiša v hrobe.
Matka spala do nasledujúceho dňa. Na obed sa prebrala, upravila sa a začala normálne fungovať v domácnosti. Keď jej syn povedal, čo sa udialo, zavolala Stana a ďakovala mu, že jej pomohol. Odvtedy (rok 2002) až do dnes (2017) tá žena žije v našom meste. Doktori krútili hlavou, keď išla na kontrolu, ona im však povedala o moci Ježiša Krista, že žije vďaka nemu.
Žena dodnes udržuje vzťah so živým Bohom, Ježišom Kristom a spolu sa stretávame v rodine so Stanom, kde s ďalšími ľuďmi zdieľame svoju dôveru v slovo Ježiša, ktorým koná v našom každodennom živote.
Moja otázka - máte niekto z Vás svoju alebo sprostredkovanú skúsenosť s prejavom liečivej moci Božej, avšak na základe dôvery v jeho slovo, nie na základe viery v jeho alebo svoju liečivú energiu.
Ďakujem tým, čo dočítali až sem a prajem Vám všetko dobré. Peter.

Přidat nový příspěvek