Péče o stravu = péče o zdraví.

děda | 11.01.2017

A vyplatí se jak nic jiného. Ve třiceti jsem se vzpamatovával skoro týden ze směny (kanc.práce) trvající 24 hod., v pětašedesáti mi stačilo 24h po zátahu 3x24h. Pak jsem to už dlouho netestoval.
-- vím o funkci slepého střeva už dlouho, a akademik Ugolev to vysvětlil velice názorně. Snad ještě mohl doplnit, že po těžkém průjmu, od vadné stravy nebo nemoci, by se bez rezervy zaručeně pro nás vhodných bakterií naše trávení mohlo obnovovat někdy i tak dlouho, že bychom to nemuseli přežít.
Jinak, sám už asi 20 let dodržuji pravidlo - při každém jídle sníst sebemenší kousek něčeho syrového. To má ale za cíl zajistit si pro trávení přítomnost mnoha desítek tisíc enzymů. Významu slepého střeva se to těsně dotýká. Zde je důležité, aby co do množství syrové stravy byl její podíl vyšší, v desítkách procent.
Jestě rád dodal: funkce slepého střeva odpovídá funkci tzv. spilky v každém pivovaru, i přípravě kvásku v každé pekárně (porucha znamená pád kvality a propad před konkurencí).
Nejen politikou živ jest člověk, každá informace je dobrá. Na příklad jsem si jist, že politika by byla výrazně rozumější kdybychom hromadně netrpěli nedostatkem hořčíku. Způsobuje kromě řady fyzických následků taky nervozitu, nevraživost, neschopnost spolupráce, kverulantství atd. atd..

Přidat nový příspěvek