Re: Re: nedokáži na to přijít

Nikdo | 03.01.2017

Hm, dobře, ale stejně moc nevidím nějakou souvislost mezi "modernizací agrotechniky" v Rusku a jinde. Všude to umožní obdělat více půdy v méně lidech. Chápu, že nepříznivé podmínky kladou větší tlak na organizaci (stejný úkol stihnout rychleji - zapojit najednou více sil), takže bych spíše očekával, že v Rusku bude modernizace rychlejší (což za Stalina najednou šlo vše jak po másle).

Takže stále jsem se nezorientoval proč je na modernizaci nejhorší, že zvyšuje výnosy a to obzvláště za nepříznivých podmínek a nějak to vede k hladomorům. Možná, takhle míněno: Poměščici zpomalovali "modernizaci" (nic je k tomu nenutilo, bez zodpovědnosti to nemuseli řešit) a tím zvyšovali riziko plně nesklidit nebo plně nezasít a nedokázali pak uživit rostoucí obyvatelstvo.

K tomu odmítnutí, za mně klasika. V davo-elitářské společnosti, pokud za někým přijdete a nemáte za sebou nějakou podporu. Někoho, kdo tam má nějaký vliv, tak se tím nikdo zabývat nebude. Sám jsem zažil několik případů odmítnutí opravdu dobrých projektů a o desítkách jsem slyšel. Takové ty výjimky jsou zviditelňovány a nafukovány, aby si dav myslel, že může snadno s něčím novým nebo revidujícím staré přijít, opak je pravdou.

Přidat nový příspěvek