Re: RE

Cico Ciciak | 12.12.2016

Voláko si až moc utiekol od hlavnej myšlienky môjho predošlého príspevku.

Samozrejme, že som to nemyslel tak, že všetci voliči ĽSNS sú jednoduchí, ani v zmysle, že sú rozumovo blbí, ale že tí jednoduchí sa moc nevyznajú do politiky a až nezdravo politikom (ktorí nemajú reálnu moc) dôverujú a stále iba čakajú na spasiteľov.

A Fica by som moc s Orbánom neporovnával, lebo za
1. Slovensko má podľa mňa horšie medzinárodné (ekonomické a politické) postavenie (skrátka nemôžeme si dovoliť až tak vyskakovať ako oni - aj vďaka západom riadeným čurindovcom, ktorí až do takej miery otvorili dvere do korán našim nepriateľom, že to nedáme do poriadku možno ani za 20 rokov) než Maďarsko, a za
2. Orbánová domáca politická pozícia je zdá sa omnoho silnejšia než tá Ficova, čo súvisí so spomínaným lepším postavením Maďarska v EÚ, zrejme aj s homogénnejším zložením maďarskej domácej "elity" (menšiemu vplyvu liberastov a podpindosníkov) a vyšším chápaním, resp. pro-národnejšou orientáciou Maďarov (Slovák je skôr od narodenia zakríknutý). Ale zase by som nerobil z toho Orbána až takého polo-boha, jak to zvyknú niektorí na HS. Ten má svoje vlastné úlohy dané globálnou "elitou", zohľadnené mnohými faktormi/okolnosťami a Fico zase svoje.
A ako sa tu už niekde písalo, tak každý národ má iba takú vládu, akú si aj reálne zaslúži a činnosť politikov je limitovaná občanmi, ktorí v danom štáte žijú - ich mierou chápania reality a spoločenských procesov v priemere (tým nechcem povedať, že Fico nemohol urobiť pre Slovensko aj viac - ale nie som schopný to objektívne zhodnotiť a preto sa do toho ani nebudem púšťať).

"Kto zakázal našej vláde, aby vyplácala pôrodné rodičom mladých Rómiek, ktoré rodia ako 15 ročné? Pod zámienkou osvojenia si."
Žeby v západnej civilizácii už mnohé roky trvajúca ideológia politickej korektnosti, reálna sila a možnosti našich politikov? A je to vôbec hlavná príčina srabu tohto národa, priorita (celkovo cigánska otázka), ktorú by bolo treba ihneď riešiť na úkor ostatných úloh a problémov našej spoločnosti aj za cenu zvýšenia sociálneho a etnického napätia na Slovensku? To by bolo zase kvikotu od 3. sektora!

"To len na margo..a obchodovanie s pôdou a podobne? Prečo majú Maďari pôdu ako národné bohatstvo?"
To je zas iba otázka z jedného a toho istého súdka, ktorú som už vysvetlil vyššie.

"...vieš, je to veľmi zvláštne, ak premiér, ktorý bol doteraz výrazne proeurópsky je zrazu pronárodný."
Zrazu? Sleduješ ty vôbec obecný chod udalostí sveta? Nevšimol si si, že sa zmenila globálna situácia, ktorá tiež výrazne dopomohla ĽSNS dostať sa do parlamentu, a na ktorú musia všetky politické subjekty na Slovensku nejakým spôsobom zareagovať? A Smer ako hlavná politická sila na Slovensku, ktorá nesie najväčšiu zodpovednosť v štáte podľa mňa na tieto zmeny vo svete reaguje celkom adekvátne. Či aj tam hľadáš nejakú zradu? Pamätám si tie trápne diskusie na HS, keď tam kopec kotlebovcov pred voľbami prorokovali zradu Fica a Smeru po voľbách a stále nič.
A čo sa týka Fica, tak ten bol podľa mňa už od začiatku skôr pro-národne orientovaným politikom medzi tradičnými a zároveň podporujúci pôvodne dobrú myšlienku EÚ, a teraz sa takýmto politikom, ako je on, naskytla celkom dobrá príležitosť realizovať pro-národnejšiu politiku a s ňou spojené príslušné kroky, za čo som rád. Ty nie?

Přidat nový příspěvek