Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: je to pravda

ТаuRus | 15.12.2016

Michale, někde jsem četl, že slovanské etnikům je nejpočetnější na světě. Nevím, jestli je to pravda, ale jsem si jistý, že v Evropě určitě.
Ale také jsme nejvíce rozhádání. Představ si, jaká by to byla síla, kdyby tomu tak nebylo?
Mrzí mě, že místo toho, abychom přemýšleli nad tím, co nás spojuje a co bychom měli udělat, abychom našli cestu k sobě a těžili ze své síly, nás napadá jediné řešení naších problému - rozdělení.
Určitě máš pravdu v tom, že Morava má velkou kulturu a starou historii, ale ruku na srdce, ubližuje Morave Pepík z Mladé Boleslavi nebo Máňa z Kladna? Chtějí oni Moravu klamat nebo vykořisťovat? Když se s nimi dáš do řečí zjistíš, že se utápíte ve stejných problémech a rozhodně oni, vůči vám Moravanům necítí žádnou nadřazenost a necítí to tak, že by vedle vás byli nějakou elitou.
Pro politiky je hrozně snadné ukázat na někoho prstem a říct: Tohle je váš problém! To oni, ne my, mohou za všechno. Až se jích zbavíme, bude nám štěstí. A ještě, zařídí vše tak, aby to vypadalo, že na ten nápad jste přišli sami.
Přemýšlel jsi někdy nad tím, kolik je v pražské politice Čechů, když jím kladeš všechno za vinu?
Na vině přece není Pepík nebo Máňa, ale jejích politická negramotnost, stejně, jako i politická (konceptuální) negramotnost většiny Moravanů. Dokud se toto nezmění, žádné rozdělení nikomu nepomůže. A až se to změní, žádného rozdělení nebude třeba.

Přidat nový příspěvek