Re: Re: Re: 1. SR a jej prezident Dr. J.Tiso

ТаuRus | 13.12.2016

Udo, vždyť jsi viděl, jak jsem s tím průzkumem zacházel a jaký prostor jsem tam poskytl pro názor svého oponenta.
Však ty také snad nebudeš tvrdit, že slovenská společnost skoro na 100% bere Tisa, jako objektivní dobro, bez výhrad.
No nic. U Kotleby mi vadí, že prohlásí, že Slovensko je stát Slováků a pro Slováky. Mám v blahé paměti, když do Gruzie přišel prezident Gamsachurdia, a prohlásil, něco v bledě modrém, ale pro Gruzíny,tak z toho momentu u Gruzie začaly problémy, protože svým prohlášením podnítil nezdravý nacionalismus. Nejdříve vyhnali Rusy. Pak se rozhádali s Osetiny a Abchazy, pak začali s nimi válku atd. atd.
Co vy chcete potom dělat třeba s maďarskou menšinou? Vždyť víš, jak se takové konflikty rozdmychávají - jak z jedné, tak z druhé, tak i z třetí strany, která potom nejvíc z toho těží. Proč Při vzniku Československa na české straně ponechali německou menšinu a na území Slovenska maďarskou? Vždyť je to nad slunce jasné - pro budoucí konflikty, až přijde vhodný čas.
Proto každá taková prohlášení vnímám velmi negativně, poněvadž historie nám ukazuje, že není nic horšího, než národnostní konflikty. A to nezůstaneme jen u příkladu té Gruzie. Je to skoro všude po světě.
Lidé sami, v případě, že politik začne něco podobného hlásat by měli zpozornět a netetelit se blahem, že jejích etniku se dostane výjimečného postavení.
Podívej se, třeba v této diskuzí, už se začíná řešit rozdělení Čech a postavení Moravanů. Skáčeme na lep každé manipulací, která přispěje ještě k většímu drobení a ještě jsme v tom papečtější, než papež. A mnohým ani nedochází, že na vině není ani tolik Praha nebo Bratislava, jako nedostatek suverenity a hlavně, totální nechápání struktury moci, ale i cílů, kam směřujeme. Nu, oddělí se Morava, i co, hned bude všem štěstí nebo se ocitne ještě pod větším diktátem? Ale tentokrát ne Prahy, ale Berlínu nebo Bruselu.
To je, panečku, výhra! Sorry, že zrovna tobě zde vylévám srdce, tobě, který tyto věci určitě chápe, ale ber to i jako odpověď na diskuzí, která vznikla dole. Jen se mi nechce psát každému zvlášť.
Měli bychom se poučit u Putina. Proč on je velmi opatrný s navazováním na období Stalina, který prokazatelně vyvedl Rusko na kosmickou úroveň? A protože ve společnosti není shoda. Třeba právě kvůli těm liberálům nebo chazarům. Ale i tyto skupiny budou mít děti, které je možné vychovat k větší lidskosti. A hlavně, Putin nechce pro Rusko žádné otřesy a chce šetřit lidi. Když se rozhádáme, pro koho to bude dobré? Tak pro nás určitě ne...
Měj se hezky a buď zdráv.

Přidat nový příspěvek