4 x Re: Je to ešte trochu inak

petržlen | 11.12.2016

Prečo z delenia ľudí obviňuješ mňa? Nie je to, že ľudia majú rôzne vlastnosti, na základe (kombinácie) ktorých sa navzájom líšia, a podľa vlastností (napríklad dominantných) sa dajú deliť na skupiny, objektívny fakt? Rozdelenie ľudí podľa „typu stroja psychiky“ som vymyslel ja alebo ВП СССР? Interpretáciu tohto rozdelenia v zmysle „jedinec s ľudským typom je vlastne ‚nadčlovek‘ a ostatné typy sú vpodstate ‚podľudia‘“ som zaviedol tiež ja? :-O

Súhlasím s tvojím tvrdením: „Každý člověk může v principu dosáhnout lidského typu psychiky,“ ktoré nie je v protiklade s mojím, ktoré ti očividne prekáža. Ak niekto „může“, ešte stále to neznamená, že „je schopný“ svoju šancu využiť, že nedá prednosť tomu, v čom žil predtým. Čím sa potvrdzuje schopnosť?

Prax zatiaľ podporuje môj pohľad, lebo sa doteraz nikde na dostatočne veľkej vzorke nepotvrdili hypotézy DVTR, že ľudský typ stroja psychiky sa dá „nadobudnúť vo veku dospievania (do začiatku pohlavného dozrievania a prebudenia pohlavných inštinktov – pudov) a získať stabilitu (udržateľnosť, robustnosť), odolnosť do začiatku mladosti (zavŕšenia procesu formovania organizmu)“. Proznajme si čestne, že toto tvrdenie je až do potvrdenia dogmou.

Přidat nový příspěvek