Re: Re: nesouhlas s nesouhlasem

Nikdo | 07.12.2016

Nevím jak jsi přišel na to, že KSB považuje Františka za pomýleného. Všechny Tvoje příspěvky, s kterými jsem se namátkou setkal, na mně dělají dojem toho, čemu se dřív říkalo "posednutý ďáblem". Tedy takhle, máš nějakou utkvělou představu o KSB, která se ale nijak neshoduje s tím co KSB je a jak ji ostatní vnímají. KSB není doktrína trvající si na nějakých konkretních faktech nebo informacích (mohou být zkreslené). Je to především metodika (ale je to ještě trochu komplexnější) jak s informacemi zacházet a jak se účinně bránit proti jejich zneužívání (proti pomluvám a lžím a zkreslením).

Zajímalo by mně jestli podle Tebe má každý mluvit s Bohem prostřednictvím svého svědomí

nebo

mu stačí vstoupit do církve a dodržovat mechanicky církví stanovená pravidla a vydržet potíže s tím spojené a má vystaráno ?

Ale i tak (promiň za příměr s posednutím, chtěl jsem tím zdůraznit to přilepení k vlastní představě a neochotě ji konfrontovat a vyvíjet podle skutečnosti) máme základní shodu a to, že bůh (zde je termín HNR) existuje a to je dobře :)

Přidat nový příspěvek