Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: článok je hlúpa manipulácia

Cico Ciciak | 08.12.2016

Tu je môj názor na tvoju zmienku o Napoleonovi:

Prečo Napoleón Bonaparte a Francúzsko určitý čas dostali podporu Zhora?
Myslím si, že s najväčšou pravdepodobnosťou práve kvôli týmto objektívnym skutočnostiam:

"Za Napoleonovy éry se Francie změnila ze stavovského feudálního státu v sociálně i občansky nově strukturovanou společnost a určovala politický trend ve značné části Evropy. Mimo jiné uskutečnil i obsáhlou reformu vnitřní správy země a v roce 1804 vydal nový občanský zákoník (Code civil), jenž se stal vzorem pro další evropské země a francouzské právo na něj dodnes navazuje." - Z Wiki

Čiže ja som stále toho názoru, že Boh-Tvorca poskytuje svojim ochranu, napr. tej kultúre, civilizácii alebo štátu, ktoré sú v danej epoche podľa Neho k Jeho Zámeru objektívne najbližšie, resp.:

"Všemohoucí může podporovat vykořenění zla jen jedním způsobem: nepřekážet jedněm nespravedlivým likvidovat jiné nespravedlivé, aby ti nepřekáželi a udělali místo spravedlivým." - Posledný Gambit

Súhlasím, že z pohľadu človeka je problematické, čo najobjektívnejšie určiť, o ktorú situáciu sa v danom prípade jedná, pretože sa to asi nedá vedecky/exaktne dokázať. Ale zatiaľ som podľa mnou odsledovanej reality a histórie ľudstva toho názoru, že aj v prípade dvoch ziel (v skutočnosti odklonov od Zámeru Tvorcu) väčšinou vždy vyhráva to menšie zlo. A ak je aj tomu v niektorých prípadoch naopak, tak iba nakrátko a skôr-či-neskôr zaúraduje nejaká "mystika/náhoda".

Přidat nový příspěvek