Re: Re: Re: Re: článok je hlúpa manipulácia

Július | 07.12.2016

"Ja som písal, že vtedajší reálny, historicky z(de)formovaný islam bol bližšie k objektívnej pravde Tvorcu a preto uspel a rozšíril sa do značnej časti sveta."

To, že podľa teba bol takýto islam bližšie k objektívnej pravde Tvorcu a preto uspel a rozšíril sa do značnej časti sveta je len tvoja špekulácia.
Pretože hlavné dovody rozšírenia mohli byť úplne iné.

Rovnako by som mohol napísať, že nezdeformované, povodné kresťanstvo bolo bližšie k objektívne pravde Tvorcu a preto uspelo a rozšírilo sa do sveta a má vačší počet nasledovníkov ako súčasný islam.

Aký, už kóranický islam vyznával Mohamed, ktorý po vyhnaní z Mekky prepadával karavány, bral si 20 % zisku, čo si aj legitimizoval (súry súrach 22:39 a 22:40), viedol vojnu, vraždil bral korisť, otrokov, zobral si 6 ročnú Aišu, dcéru svojho budúceho kalifa islamu a s 9 ročnou sexoval, to tvrdia arabské zdroje. Mekku dobil silou, žiadnym kázaním. Teda od začiatku činnosti sa islam šíril len brutálnou silou meča. A ešte počas života Mohameda začala invázia islamu na iné územia, kde sa rozširovala brutálnou silou, útokom, vojnou, ako agresia. A tak to je doteraz.
Kde bol ten jeho kóranický mierový islam ?

Alebo len hlásal ten údajný koránický islam, ale nemohol tak konať, lebo bol aj štátnik, pravda ?
Ale korán píše, že moslimovia musia žiť ako Mohamed, ktorý je ich vzorom.
To znamená, že sa majú správať ako on.
Pekný vzor. Pretože jeho činnosť, ako sa správal za života mapujú mnohé zdroje, aj z jeho prostredia.
A nesprával sa zrovna ako príklad hodný nasledovania.

Vieš, Cico, korán nebolo treba ani prekrútiť. Až je v koráne vzorom Mohamed a uvedú sa jeho skutky, tak už žiadne prekrútenie netreba.
Mohamed sa bude javiť ako diktátor, ktorý používa islam na presadenie svojich politických cieľov brutálnou silou.
A to ani v tých časoch, pretože keby ho opozícia porazila, tak ho popravia ako zločinca.

Přidat nový příspěvek