Re: K.u K. KZ Talerhof

Hox | 06.12.2016

Tady lze zkopírovat jeden starší názor.

Pro mě nic nového
Spektátor Čumilovič Puk | 02.12.2016

Jednou jsem v jedné diskusi viděl příspěvek jednoho "Slováka". V něm poukazoval na český útlak slovenských vzdělanců za 1. republiky, a dával tam příklady několika Slováků, kteří ještě za Císaře pána na českých univerzitách dosáhli univerzitního vzdělání, a kterým nějak Československo uškodilo... a taky tvrdil, jak Čehúni ničili po roce 1918 slovenský rozvinutý průmysl!!! Tak jsem si zagůůgloval a zjistil jsem si ty slovenské intelektuály na které se odvolával i informace o průmyslu na Slovensku před vznikem ČSR. Vyplynulo z toho pro mě, že nebyl jediný příklad (!), že bychom my Češi jakkoli poškodili Slovenský národ v daných či jakýchkoli jiných příkladech! Průmysl na Slovensku a Podkarpatské Rusi úhrnem tvořil 7% veškerého průmyslu ČSR roku 1918! Většinu z toho vlastnili Karpatští Němci! A šlo o průmysl, který v některých parametrech již nevyhovoval dobovým požadavkům a byl postižen 1WW! Následné masivní investice do Slovenska, vysílání českých učitelů i úředníků na Slovensko a další kroky 1. republiky byly to, co Slováky začalo z bahna 1000 let trvajícího maďarského likvidačního útlaku pozvedávat vzhůru! Jistěže se staly asi i nějaké chyby. Není možné nedělat chyby v ničem, ale jde o celkový obraz a úmysly. A ty byly jen ryzí! Jeho tvrzení byly jakési legendy a smyšlenosti. Po delší době jsem dospěl k závěru, že šlo buď o užitečného idiota, kterému někdo něco nakukal a pak to šířil dále, nebo šlo o agenta cizí moci, co patrně za peníze šířil lži za účelem vytvoření trhliny mezi Čechy a Slováky! Poučení jsem si z toho vzal takové, že mravný člověk nešíří špatné zprávy, zlé klepy a podobné informace, pokud si je sám důkladně neprověří, a není si jist tím, co se dozvěděl, že to je pravda.

Více zde: http://leva-net.webnode.cz/news/novinarska-sit-rozdel-a-panuj/

Přidat nový příspěvek