pár poznámok

Perun | 24.11.2016

V prvom rade by som chcel dodatočne ešte oceniť Pjakina ohladne Trumpa. Jednak , že mu vyšiel tip (ale to sme tipovali viacerí už od chvíle, ako vstúpil ako kandidát). Ale hlavne za to, že ma upozornil na to, že pojem "globalisti" a "izolacionisti" sa vníma spravidla obrátene, než je pravdou, aspoň podla Pjakina. Mne však táto jeho teoria otvorila oči, a zdá sa , že to funguje. Teda to jeho delenie na skutočných globalistov, "gp", a /americkú štátnu elitu", snažiacu sa o svetovú hegemóniu.

Jedna výhrada:
Čo sa týka Žirinovského, myslím, že je pro-putinský. Inak by ho tam celý čas nedržali (v Dume napr.). Ikeď Pjakinov názor má svoju logiku, ale Žir. výroky prisudzujem skôr tomu, že je to tlčhuba a preriekol sa.
Tiež sa nedivím radosti rusov z víťaztva Trumpa - nemyslím, že je to tak komplikované, ako vysvetluje Pjakin. Skôr je to prirodzená nádej, že sa niečo zmení, najmä keď Trump to celý čas dáva najavo (konkrétne vo vzťahu k Rusku), kým Clintonová zas celý čas dáva najavo, že ešte by pritvrdila.
Pjakinovo vysvetlenie je podla mna príliš pritiahnuté za vlasy, a max. sa týka hrstky ľudí spomedzi "podpindosníkov" (niežeby neexistovali, ale tí sú práve zdesení z Trumpa).

Čo sa týka Zemana, nebol by som taký optimista. Ikeď súhlasím, že asi pracuje , vedome či nevedome, pre gp. Ale jeho výrazná podpora izr. radikálov skôr poukazuje na to, že ide ešte predsa len v starom móde. To už náš p-rezident je aspoň sajntológ , t.j. niečo novšie :-) Každopádne v prípade tém ako Trump, Rusko či migrantská kríza, je Zeman na "správnej strane", takže do neho moc nevrtam.

Přidat nový příspěvek