Re: Re: Doplnění

M.C. | 11.11.2016

No vždyť jo, právě silové složky jsou těmi, kdo Trumpa do Bílého domu protlačil.
Přesně jak to píše Taurus: Trump je dostatečně samostatný, v jednání i ve financování, umí se sám rozhodovat a kandidovat na prezidenta je jeho snem už dlouho.
Jenže sám by proti té mnohohlavé a zákeřné mašinérii ovládané neocony neobstál.
Ozbrojené síly Spojených států a vojenské zpravodajské služby se řádově před pěti lety rozhodly odstranit celou neokonzervativní kliku od reálné moci ve Státech, protože vojáci zjistili že nastavují krky svých mužů (a žen) za bandu kleptokratických psychopatů, kteří neumí vymyslet funkční koncept řízení toho, co ovládají a postupného ovládnutí nebo alespoň neutralizace toho ostatního.

Vizi předestřenou v knize Velká šachovnice nedokázali neokonzervativci dopracovat do detailů tak, aby to fungovalo.
Řečeno terminologií KSB: neumí správně pracovat s prioritami řízení a přání je u nich často otcem myšlenky.

Ozbrojené síly Spojených států byly vybudovány k ochraně a prosazování cílů neokonzerv do podoby faktické neporazitelnosti konvenčními zbraněmi. Do dosažení tzv. celospektrální strategické převahy zbýval poslední krok - vyřadit a zneschopnit ruský raketový arzenál a dosadit k jeho ovládacím prvkům lidi, kteří to nezmáčknou. Nu neudarílos.

A tak když si někdy mezi roky 2008 a 2011 vojáci uvědomili, že je neokonzervy ženou do sebevražedného boje proti arzenálu schopnému zničit svět (nebo alespoň severní polokouli) a tato banda maniaků nedokáže efektivně řídit a využívat ani to, co už američtí vojáci svou krví zaplatili (a co svou krví zaplatilo mnoho místních lidí), tak si řekli: ,,A proč my ty nepotistické kretény vlastně posloucháme? Vždyť oni jednají v podstatě proti zájmu obyvatel Spojených států. A co oni nám vlastně mohou udělat, kdyby došlo na věc?"
Ve Spojených státech se vlastenectví velmi pěstuje, a v armádě zvláště. Armáda je taky jediná významnější instituce, kde procento jevrejů odpovídá jejich procentuálnímu zastoupení v populaci - okolo 2%.
Objevila se leninská otázka - co dělat?
Přímý vojenský převrat bez přípravné fáze máchání špinavého prádla neoconů by asi neprošel nebo by se neobešel bez následné občanské války a rozbití jednoty Spojených států a bez obrovského poklesu jejich prestiže a postavení ve světě. K nule by klesla jejich akceschopnost v zahraničí atd. atd. samé mínusy.
Tohle nemohli američtí patrioti připustit.
A tak vymysleli plán sice složitější a delší, ale s daleko menšími škodami pro Spojené Státy, založený na klasickém principu, že schody se musí zametat seshora, tj. nejprve musí být nahrazena hlava státu a vlády a současně vrchní velitel ozbrojených sil.
Vytipovali takového člověka, nasbírali dostatek potentovaných spodků neoconů a dali se do práce.
Výsledky vidíte.
Nevím jak moc byli dohodnuti s Rusama na jejich nevměšování nebo spolupráci, on ten generál Flynn neseděl loni vedle Putina proto, že by jinde nebyla volná židle (viz jeho osobní stránka ve wiki).
Vojáci tlačí na neokonzervy už nejméně od začátku roku 2012 (v únoru 2012 jsem to zaregistroval já, samozřejmě jsem si toho nemusel všimnout hned) a neokonzervy se tomu brání tím, že se snaží za každou cenu vyvolat přímý střet nebo alespoň krajní krizi mezi ruskými a americkými ozbrojenými silami, jednak aby se pokusili přece jenom dosáhnout svého cíle - ovládnutí Ruska - a za druhé by tak zaměstnali vlastní vojáky, aby neměli čas řešit vnitrostátní dění.
Rusové to samozřejmě taky chápou, proto manévrují občas na první pohled nepochopitelně, tak aby svoje zájmy pokryli aspoň v minimální míře a k přímému konfliktu nedošlo do doby, než se americkým generálům podaří uvařit neokonzervy ve vlastní šťávě.
Time has come...

Neokonzervativci jsou dost umínění na to, aby se nevzdali hned, ale stojí proti nim neporazitelná konvenční ozbrojená síla, kterou si sami vypěstovali. A ta síla má plán, který několik let precizovali aby to klaplo.
Jak popisuje Taurus - vojáci to nechali doběhnout do poslední chvíle aby se ukázalo, kdo za koho kope a odkryly se karty, čímž Trumpovi velmi usnadnili orientaci v celkové situaci.
Přesto, že těch proti Trumpovi je opticky hodně, proti armádě a vojenským zpravodajským službám, které mnoho let sbíraly informace a rozkrývaly jejich vztahy a vazby to nebude stačit ani zdaleka. Otázka je, jak rychle to kdo pochopí.
Nějaký čurbes kolem toho bude, ale já si myslím, že to dobře dopadne, tím spíše, že ozbrojená část amerických občanů volila většinou Trumpa.
Jak správně upozorňuje např. Pozorovatelka na Aeronetu, kritické bude teď to období do inaugurace, kdy by se mohli neokonzervativci pokusit provést nějakou hloupost. Doufám, že to má armáda podchycené opravdu zodpovědně.
Držme Američanům palce, aby to zvládli.

Nic z výše uvedeného samozřejmě neznamená, že bude Trump Rusům žrát z ruky. Naopak, jasně řekl, že sednout s někým za jednací stůl automaticky neznamená akceptovat všechny jeho požadavky. Ale furt lepší než současný stav, kdy americká administrativa dosahuje v zahraničí velmi malých výsledků za vysokou cenu.
Dalo by se o tom psát ještě dlouho, protože celá věc má řadu aspektů a souvislostí, ale to hlavní jsem už popsal.

Přidat nový příspěvek