Re: Re: Re: Američani

M.C. | 29.10.2016

Objevila se nová zápletka v této věci:
Polská prokuratura chce exhumovat těla obětí a hledat na nich stopy výbušnin, jako důkaz exploze na palubě.
Nevím, co tím chtějí dokázat, bombu na palubu prezidentského speciálu by musel pronést někdo ve Varšavě.
To by znamenalo něčí zlý úmysl a nedůslednost při střežení a kontrole letadla ze strany polské vládní letky.
Po takové době tam mohou najít stopy výbušnin jedině v případě, že si je tam sami přidělají. Oběti nebyly pohřbeny na místě nehody do hromadného hrobu v tom oblečení, které měly na sobě, ale prošly pitvou a šaty, které z nich sundali, jim určitě neoblékli do rakve. Pokud se nic nenašlo ve vzorcích tkání odebraných při pitvě, teď už umytí, převlečení a po 5,5 roku rozkladu ve vlhku těžko něco najdou.
Pokud by došlo při vyšetřování nehody k falšování důkazů, museli by se toho účastnit Rusové, protože havárii vyšetřovala rusko-polská komise.
Nicméně záznam z CVR a FDR běží až do okamžiku pádu letadla a nic co by nasvědčovalo explozi na palubě tam není. V dokumentaci jsou fotky poškozených stromů a jejich poloha a polohy jednotlivých trosek, takže značně netypický průběh havárie je zadokumentován docela dobře. Trosky letadla začaly hořet až po dopadu na zem, tam kde bylo palivo. Existují svědectví o zvucích výstřelů, ale to byly zřejmě výbuchy nábojů v zásobnících pistolí obětí - na palubě bylo zhruba dvacet osob ozbrojených pistolí. Polská média to interpretovala tak, že ruští vojáci, kteří se dostali na místo havárie doráželi zraněné pasažéry, což je naprostá hovadina. Pokud by chtěli ruští vojáci dorazit dosud živé oběti asi by je praštili přes hlavu kusem nějaké trosky ležící okolo nebo by jim řízli kusem plechu tepnu. Určitě by je nedoráželi z pistolí, to se nedá zakamuflovat.
Dle pravidel ICAO se na vyšetřování nehody podílí země: stát, kde k havárii došlo, země vlastníka letadla,výrobce letadla, případně země výrobce motorů plus příslušní specialisté výrobce.
V tomto případě se jedná o ruský typ letadla a motorů, k havárii došlo v Rusku a majitelem bylo polské letectvo.
Kdyby chtěli výbuch na palubě uspořádat Rusové, určitě by si vybrali jinou příležitost, která by neměla pro ně tak nežádoucí souvislosti.

Katyň je jiný příběh, i když s tímto okrajově souvisí.
Četl jsem poválečnou výpověď českého lékaře, který byl stejně jako další odborníci z Německem podrobených zemí přizván k exhumaci obětí a jejich ohledání.
Podle něho on i další specialisté poukazovali na různé nesrovnalosti v Němci předložené verzi, jediný maďarský zástupce se s německou verzí plně ztotožňoval. Podle ostatních soudních lékařů stav hrobů a mrtvol ukazoval spíše na kratší dobu od pohřbení. Ale Němci nechtěli jejich námitky poslouchat a jim se zase nechtělo riskovat svoje životy kvůli lidem, kteří byli už mrtví. Proto po válce, kdy nebezpečí pominulo učinil tuto protokolární výpověď, aby uvedl na pravou míru svou účast na této akci a oficiálně písemně zachytil, co si pamatoval.
Nevím, jestli bych to dokázal dohledat.

Hlavní argument ruské strany, že mrtví v Katyni byli prokazatelně zastřeleni německou municí, plave na vodě, Německo dodávalo před vypuknutím války do SSSR všechno možné, klidně mezi dodávkami mohlo být i střelivo do pistolí. V NKVD byli lidé obdivující německou preciznost a další vlastnosti, tak bych nevylučoval, že si v Německu objednali střelivo a používali ho.

Přidat nový příspěvek