Re: Jahoda

Martin | 24.10.2016

To ovšem ještě neznamená, že fenomén neexistuje. Je to otázka míry. A samozřejmě přístupu. Pokusy z ovlivňováním atmosféry jsou starší, než vynález vrtule. Na výzkumy v oblasti geoinženýringu se dají najít kapitoly v rozpočtu. Konkrétní vědecké práce, kongressy atd. Výzkum velmi intenzivně probíhal od padesátých let na řadě univerzit napříč glóbem. Byl z části civilní a z části vojenský. Má i řadu konkrétních aplikací od zemědělství po armádu. Například ta "meteorologická" letka, co ve Vietnamu chemicky zasazovala mračna a následné monzunové deště topily "VéKáčka" na Hočiminově stezce. Existuje záznam, jak je LBJ vyznamenává se slovy, že nahradili několik letek B52...
Je velmi pravděpodobné, že tématu se ujaly tajné služby a stejně jako to dělaly v případě literatury UFO vrství na problematiku tuny odpadního balastu a bláznivých teorií.
Pravdou zůstává, že existují měřitelné důsledky například na zemědělské půdě v oblastech, které jsou prokazatelně zasaženy temito "pokusy." Sám jsem se díky létání trochu otřel o meteorolii i mám nějaká pozorování oblačnosti, která prostě není přirozená. Včetně řady fotografií například zrcadlení slunešních paprsků, ve spektru, které nemohlo vznikout odrazem ledových krystalků nebo vody. Přinutulo mě to riskantně zastavit na krajnici dálnice, sáhnout pro široké sklo a fotit a fotit. Stejně tak rastr, který oblačnost tvořila je příliš geometrický.
Chci tím říci, že odbít to pár výpočty prostě nemohu. Ale máte pravdu v tom, že na konceptuální stránky tado diskuze nejspíš nepatří.

Přidat nový příspěvek