prečo?

Perun | 21.10.2016

Pre mna je v 1.rade záhada, prečo sa okolo atentátu na Motorolu robí také haló, akoby šlo o nejaký prelom, predel. Tým to nechcem zas bagatelizovať, osobne som mu fandil. Ale takých už zomrelo viac:
pred pár týždnami napr. boli "otrávení hríbami" rodičia prezidenta LNR Plotnického, následne práve batalion Sparta (Motorolov) pomáhal potlačiť nejaké sprisahanie v LNR.

Na Plotnického bol tiež spáchaný atentát, a niekolko aj na Zacharčenka (jeden asi pred pár mesiacmi). A to je tá najvyššia úroveň DNR a LNR. Motorola je "len" jeden z viacerých velitelov. Akých bolo zlikvidovaných už viac (Mozgovoj, Bednov, Dremov a zopár dalších. Zopár ako Strelkov, Bezler atd. si - zatial - zachrnálo život len tak, že to zabalili a odišli do Ruska.)

Tak fakt neviem prečo práve pri Motorolovi sa robí také haló. Možno - naozaj práve kvôli volbám v sša?

Inak ešte otázka: prečo na Donbase sa darí robiť atentáty a v Kyjeve nie?

(inak to by skôr potvrdzovalo "teoriu sliva" - ale osobne nie som presvedčený v túto teoriu, lebo Rusko Donbasu účinne pomáha. Je ale možné, že pravda je niekde uprostred, teda že sú odstavovaní tí, čo neposlúchajú. Alebo - a tomu osobne neverím - je Putin ten "dobrý" a poza jeho chrbát sú "zlí bojari", to je teoria Pjakina (v tomto bode ale s Pjakinom nesúhlasím, už som to tu viackrát písal v súvislosti s "Putinovým tímom z Piteru".)
Pre úplnosť to ale treba mať na pamäti a určite trošku pravdy na tom bude , lebo v každej elite sú rôznorodé záujmy - aj dvaja či traja najbližší priatelia občas si konajú napriek.

Přidat nový příspěvek