Re: jardob

Lukas | 13.10.2016

Taktiež odpoviem v postupnosti, ale reagujem na jardob.

Dušu - mám na mysli koncovú entitu, ktorá po vytvorení stvoriteľom existuje v nehmotnom svete. Za účelom všeobecného rozvoja seba samej a zároveň v záujme rozvoja stvoriteľa sa inkarnuje do tiel na planéte Zem alebo iných planétach(ktovie). Telo a budúce životné udalosti si duša vyberá z možností ktoré sú jej navrhnuté v záujme výuky. Zem je naozaj cvičisko, v porovnaním s duchovným svetom je to pre dušu peklo a pripútavanie sa k pozemským cieľom a statkom to predvázda na plnej čiare. Momentálne správanie ľudstva k zemi je dôsledok prevládania ľudskej podstaty, t.j. materializmus, vojny, živelné katastrofy, narúšanie ekologickej rovnováhy. Ak nenastane zmena, tak ľudstvo ako celok dostane príležitosť zažiť dôsledok svojho konania na vlastnej koži. Čo máš na mysli pod cieľmi danými zhora? Podstatné je tvoje správanie, či konáš dobro či zlo voči prostrediu a ľuďom, na akej úrovni máš vzťahy, či napreduješ vo svojom rozvoji.

Regres ako terapeutický zákrok má význam iba v prípade riešenia vážnych problémov v súčastnom živote. Nepochopili sme sa ohľadom pohľadu na pozemský život. Ty si to nazval ignoráciou ale ja som myslel na niečo iné. Ak je niekto na takej vysokej duševnej úrovni že je na zemi iba kvôli tomu aby pomáhal ostatným, uľahčoval život svojou múdrosťou ľudom v okolí, takýto človek už nepotrebuje naháňať kariéru, hmotné statky či rodinu. V jeho prípade jeho ľudské(zvieracie) Ja je pod kontrolou duše. Taktiež je imúnny voči technológiam ovládania davu a iným ideológiám. Takýchto ľudí je ale logicky najmenej a drvivá väčšina ľudstva potrebuje vyriešiť úlohy/získať znalosti/ ktoré tieto osobnosti už splnili. Východná filozofia je zlo ako každé iné náboženstvo, to že práve oni majú zahrnutú vo svojom učení inkarnáciu je skôr náhoda ako znak múdrosti. Nemáš pocit že ako sa zvyšuje ničenie Zeme tak sa stupňuje aj utrpenie ľudí?

PS ak by si človek pamätal vo vedomí svoje minulé životy, väčšina by sa zrejme nepozviechala zo spomienok na minulé úmrtia

Přidat nový příspěvek