Re: Re: Re: Re: Re: Re: .

Cico Ciciak | 12.10.2016

Ja sa tu bavím o 2000 euro v čistom.

Ak som to správne pochopil, tak vlastne Nemci sú len takí semráci, že. Inak, kde si to preboha žil, čo si tam vlastne robil a čím si sa živil - kaviárom a šampáňo? Nepíšeš náhodou "narkóza" články pre majnstrím. portály o tom, ako sa majú Slováci neskutočne dobre?

Nejako som nepochopil, koľko že ti to v tom Nemecku zostane/zostávalo? Na Slovensku skutočne veľké H., keď zaplatíš všetky poplatky zo 400-500 euro v čistom a žiješ sám. Mám začať rátať? Polovica na slušnejší nájom (min. -250 euro/mesiac), cestovanie hore-dole za prácou (min. -50 euro; benzín neznám, nemám auto), pôžička (-25 euro), internet, telefón... No koľko ti asi tak zostane na sračky z Lídla a nejaký spotrebný materiál + energie (na študovanie KSB a DVTR) po 3-4 zmenách, 10-12 hodinách denne, nočných, nadčasov a to všetko v mizerných pracovných a organizač. vysoko stresových podmienkach? Ešte, že Slováci majú poväčšinou byty a domy v súkromnom vlastníctve zdedené po (starých) fotrovcoch za pseudo-socíka a čo-to si aj sami vypestujú na záhradke, alebo vychovajú na dvore.

Fakt ma neťahaj za fusekle. Poznám niekoľko ľudí a mám aj priateľov, čo žijú na západe (Rakúsko, Nemecko, Anglicko).

Přidat nový příspěvek