Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zajímalo by mě

Sio | 25.09.2016

OK, to je odpověď na jejímž základě se dá polemizovat.
1. Mám dojem že jsem tu někde viděl tvrzení, že GP se snažil likvidovat liberální kapitalismus někdy v půlce 19. století. To by souhlasilo, Komunistický manifest byl vydán myslím v roce 1848. O populační explozi nebylo tenkrát ani ponětí, konzumní společnost tenkrát neexistovala. Konzum byl záležitostí nepočetných elit. To by GP určitě nevadilo natolik, aby chtěl likvidovat kapitalismus pomocí marxismu. Prostě mi to nesedí.
2. Že by Stalin odepsal marxismus svou proslední prací ... jo, znám ty argumety o pojmu nadvýroby atd. To tvrzení mi připadá jednoduše neadekvátní, věnoval jsem prostudování té otázky mnoho času, ale to o mě už víš. Nicméně souhlasím s tím, že Stalin udělal GP čáru přes rozpočet. Vytvořil supervelmoc, která byla konceptuálně nezávislá na GP.
3. Ano souhlasím, SSSR by po odstřelu USA bylo už těžké odstřelit. I USA se zvrhlo z hlediska GP na konceptuálně nezávislou supervelmoc. Myslím, že konceptuálně nezávislé velmoci jsou pro GP problém, proto zničil SSSR a pracuje na zničení USA. Připadá mi že je velmi úspěšný. Vytvořil naopak Čínu. Třeba mu jde o rovnováhu mezi mocnostmi Rusko-Čína-USA? Tři se perou, GP se směje. Jeho cílem je asi všechny tři mocnosti oslabit.
Otázkou je, co s Evropou. Totální marginalizace?

Přidat nový příspěvek