omluva a dotaz

PIPLOS | 18.09.2016

1. Chtěl bych se tímto všem zůčastněným omluvit za můj minulý příspěvek. Opravdu jsem ho neměl psát.

2. Chtěl bych požádat admina o smazání mé reakce s mým jménem atd., nemusí každý vědět, kdo konkrétně je ten vůl, co se nechal lidsky vytočit z nepravdivého nařčení.

3. Chtěl bych poprosit o potvrzení/vyvrácení mé teorie o umělosti některých současných jazyků. Jde o to, že jsem na jiném nejmenovaném webu psal komentář ohledně mého pocitu z určitých jazyků a nikdo mi nebyl schopen, nebo neměl zájem napsat k tomu něco informačně zajímavého, stačí odkaz. Vysvětloval jsem to tam na příkladu projevu Putina přeloženému do angličtiny a následně česky otitulkovanému. Psal jsem něco v tom smyslu, že si to raději vyslechnu v ruštině, protože angličtina to překroutí. V ruštině mi to totiž přijde naprosto v pořádku a, ikdyž Putin mluví o vážných věcech, tak mám z něj pocit, že bude vše v pořádku.

Nejsem moc dobrý ve vyjadřování svých myšlenek, ale pokusím se trochu přiblížit můj názor. Nehledejte v tom prosím žádnou manipulaci.
Jde mi o to, že jak pročítám mraky informací o systémech řízení, tak jsem se zatím nikde nepotkal s názorem, že jedním z prvků řízení je národní jazyk. Poslední dobou dost dám na svůj vnitřní pocit a při sledování různých otitulkovaných videí v různých jazycích jsem zjistil, že některé mi vyloženě vadí. Trochu jsem o tom začal přemýšlet a došel jsem, i vzhledem k určitým historickým faktům, k názoru, že některé národy dneška určuje jejich jazyk a ten jim byl uměle dodán za nějakým účelem. Specielně mi pak jde o Němčinu - jazyk pro ovládnutí národa zkrze vychovanou poslušnost. Angličtinu - vyloženě lživý a podsouvačný jazyk, který podle mého názoru může být tím hlavním faktorem současného úpadku společnosti a za tímto účelem je i uměle zaváděn jako jazyk obchodní nebo úřední ve spoustě zemí. A pak je tu Ruština. Jazyk, který jsem zavrhnul v mých 10 letech, protože jsem byl hloupé dítě a ke kterému se momentálně aktivně vracím samostudiem. Tento jazyk mi naopak nepřijde vůbec umělý a naopak je mi velmi poslechově příjemný. Možná to je jen slovanská podobnost, ale i tak.

Omlouvám se zase za délku, ale neumím ještě zhustit myšlenky do tří smysluplných vět, když toho mám na srdci tolik. Děkuji za pochopení.

Přidat nový příspěvek