Re: Re: Re: Re: Re: Re: alkohol

M.C. | 12.09.2016

Co tím myslím: Že to berete moc dramaticky. Žiju mezi tím, vidím to kolem sebe a sám piju, tak vím jaká je realita.
Hlody které jsem tu napsal, nevytvořila žádná alkoholová mafie ale lidi (je jich v oběhu daleko více), u nás je navíc široce rozvinutá samovýroba alkoholických nápojů z domácích zdrojů (i když pálíme v pálenici a musíme za to platit) tak na nás alkoholová mafie zas tak moc nevydělává, akorát MF má na nás bezpracný zisk.

U nás pije zdravotně nebo společensky většina lidí (chlapů) a žádné viditelné problémy s tím naprostá většina nemá, ani zdravotní ani osobní. Člověk musí znát míru. Já se napiju rád, ale když není čas a příležitost klidně bez toho vydržím.

Nedá se to paušalizovat, záleží na mnoha okolnostech, hlavně na zdravotním stavu člověka, na momentální kondici, na váze, na tréninku, na povahových vlastnostech člověka a jeho přístupu k životu (z radosti se člověk většinou tak nezřídí jako ze smutku), na tom co pije, kdy to pije atd. atd.
Kdybych to měl sesumarizovat, tak u mě v souvislosti s alkoholem mnohonásobně převažují pozitivní zážitky, které by jinak neproběhly nebo ne v takové kvalitě nad negativy, kdy jsem to občas přepískl, čemuž se snažím vyhýbat a hlídat si co a jak moc piju.

Nějaké procento alkáčů tu máme, ale nic dramatického. Ti už s tím problémy mají, jednak zdravotní, dále osobní a společenské.

Prospěšnost a škodlivost pití alkoholu by byla na celou vědecko-sociologickou studii.
Alkohol je z drog ještě nejméně nebezpečný, závislost na něm vzniká dlouho a pomalu, dá se udržet pod kontrolou a v dnešní době, kdy většina lidí chodí do práce, kde potřebujou být střízliví a jezdí autem, tak to alkoholismu moc nenahrává, spíš naopak. Lidi pijí méně a naučili se pít kvalitnější pití.

Přidat nový příspěvek