Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nic není černobílé. Alkohol je dobrý sluha, ale velmi zlý pán.

Um | 11.09.2016

Zero, žiadna viera ale argumentu, hore si ich od Joxa dostal až až.
A nie sme žiadny odnaučený alkoholici... mne víno aj pivko chutilo, ale keď som tu pred dvoma rokmi našiel prvé články s nevyvrátiteľnými argumentami o tomto jede + ďalšie prednášky akademikov, tak som dobrovoľne prestal. Aj môj brat, nepijeme nikde ani na narodeniny vlastnej rodiny, nakoniec to museli pochopiť.

Nedávno ma pozval sused na pivo, tak som okúsil aké je to vypiť si po abstinácii, ďakujem pekne... a víno je ešte horšie, stačilo pár deci. ľutujem, že som prerušil líniu bez alkoholu.

To čo obhajuješ je pitie podmienené kultúrou, to jest, je ti nahovorené (vštiepené do tvojich vzorcov správania) z tvojho okolia, že je to zdravé. Je na tom asi toľko pravdy, že rusi vymysleli vodku...
"Na zdravie" pri pití alkoholu je jedna z najväčších lží novodobej kultúry.

Ale aby si chápal správne, mne osobne je jedno či budeš alebo nebudeš piť (ničiť sa), ty si zodpovedný za svoj život.
Ja som dobrovoľne vyskúšal rozdiel - prežil som skúsenosť, čo mal len utvrdzuje, že to bolo správne rozhodnutie.

To isté káva...

Přidat nový příspěvek