Re: Re: Nic není černobílé. Alkohol je dobrý sluha, ale velmi zlý pán.

zero | 10.09.2016

K tématu zvyšování kyselosti mám faktický příspěvek.

Etanol se v těle rozkládá na acetaldehyd. Je to prudký jed. Ten se okamžitě rozkládá na chemicky čistou vodu a kyselinu octovou. Farmacie používá tablety Antabusu ke zpomalení rozkladu acetaldehydu a užívajícímu je po požití etanolu zle. Ale to jsem odbočil.
Kyselina octová je opravdu život ohrožujícím faktorem pro ty lidi kteří se krmí stravou "ze závodky". Kdo jí hodně zeleniny, podtrhuji zejména kořenové, nemusí mít obavy z překyselení ani pří alkoholických pařbách. Obsah minerálů v pravém ruském boršči je tak vysoký, že spolehlivě zneutralizuje kyselinu octovou z požití etanolu.

I jako zdravotní konzument alkoholu občas musím se svými obchodními partnery "zapařit",podel hesla "kdo chce s vlky jíti, musí s nimi výti". Za ta létauž vím co mám jíst a pít. Dopadne to vždycky tak, že se ostatní válejí jak kuželky, pohlídám je aby si neublížili a pak jdu příjemně unaven spát.

Na druhý den mne nikdy nic nebolí, je mi dobře po těle i po duši a mám hlad že bych sežral hřebíky. Na mé pracovní schopnosti se to nijak negativně nepodepisuje.

Upozorňuji že tohle nemůže provozovat každý, jen ten kdo má má v těle dostatek acetaldehydrogenázy a etanoldehydrognázy. Bez dostatečné hladiny těchto enzymů je opilci zle i několik dní a snadno upadne do stavu závislosti. Pro tyto lidi je opravdu lepší když zvolí abstinenci.

Abstinovat by ve vlastním zájmu měli všichni psychicky nevyrovnaní lidé, protože alkohol je zesilovačem emocí. Pouze ten kdo má vše vyřešeno, se nemusí bát různých alkoholických výlevů emocí, jako je vztek, žárlivost, lítostivost a mnoho jiných.

Psychicky vyrovnaný člověk se nenechá alkoholem řídit, naopak pije tak aby mohl vždy řídit své jednání.

Veškeré negativní činy opilců nemá na svědomí alkohol, ale jejich nedozrálost a psychická labilita. V takových ůidech "bouchnou saze" často i za střízliva, ale pod vlivem alkoholu vždy.

Flaška slivovice nikdy žádnou škodu nezpůsobila. Škodu vždy způsobil pitomec, který po jejím požití vše to co jsem napsal buď nevěděl, anebo si myslel že to má pod kontrolou.

Přidat nový příspěvek