Re: Re: Re: Re: Bolševik = typ stroje psychiky Člověk

inkv. | 07.09.2016

To bylo na mě?
NE. žádných "trockistov". Mal som na mysli Bolševikov ako Bolševikov. Viz třeba onen nadhozený Sverdlov ... A nebo Uljanov ...
A nebo jistý Osip... ve věku řekněme tak než "zestátníkovatěl" (míněno kladně)...
Hele, to nebyl žádnej spolek "ruských ochotníků". Dostojevský tyhle marxistické kroužky znal, a poté co se obrátil a od nich odvrátil je nazýval "Běsy". Jasně, byly běsy různé kategorie... od Fůrií typu - tak nevím, abych neurazil... - třeba toho Trockého.. až po ty "spíše adepty o moc bez ideologických výstřelků" - Stalina .. ale furt to do určitého bodu než tedy "srostli s Ruskem a usadili se.." byly běsy ...

Jinak neboj.. už mě došlo, co ti vadí na inkv. tedy: JSEM LÍNEj... - takže inkv.. (nota bene kdzž nemám čas...) ALE STÁLE JSEM ONEN INKVIZITOR TĚLEM I DUŠÍ, takže "neboj" ...
NESTYDÍM SE ZA TO ... nakonec docela Kobovi rozumím... dit on byl de fakto to SAMÉ.
INKVIZITOR ve významu "soudce, co to prošetřuje a rozhodne". Nejhoší na tom je, že ta paralela... - s tou INKVIZICÍ je u Koby naprosto dokonalá...
všichni ti, které zlikvidoval... byli v podstatě v osobním styku a povahově... - jak mě při čumění na nějaké dobové deníky došlo - SKVĚLÍ LIDÉ !! Nadšení novátoři.... idealisté tělem i duší... - pravda - skvělí jen ke svým... k těm, co věřili v to samé... ale dejme tomu, že dnešní Evropa by za nimi nepochybně šla... (pokud by nežvanili o třídním boji..) vlastně taková tehdejší SLUNÍčka...
To Koba byl "ta pruda", asi i osobně... ten "Fuché" ...
Ironie osudu je, a stále se to opakuje - že "skvělí lidé" - až na Krista a spol... ale řekněme tak - Che Gevara - mají bohužel nereálné ideologie...
- zrušení rodin.... kolektivní výchova... - dnes trans a multigenter či unisex ... ale jinak ti lidé mají naprostou šťávu...!!! Oslniví a často i féroví...- viz Interbrigadisté... jen nereálné ideje ...

no, a "ti prudiči" - ti "bafuňáři" či "suchaři" příadně "Richelié" (Kalousek? :-) ) , ti "Inkvizitoři"nebo "Bachuv absolutismus", jím to kazej... (Franco, Koba, nakonec asi i ten Bach... - kdoví kam by revoluce v R-U atd došla..., to "Vaterloo" atd ..) to vlastně - a teď zděšení - zachraňují. FAKT PARADOX. Vážně, paradox ...

Přidat nový příspěvek