Re: Re: Re: Re: Bolševik = typ stroje psychiky Člověk

inkv. | 06.09.2016

jestli jsi do sebe vstřebal dezinformační nesmysly jako "Kagan a jeho bek", toho škorpióna výše atd. a vzal to za bernou minci tak ti moc nezávidím, dostat to z hlavy bude fuška.

Ještěs zapoměl na Marčenka, Bahounka, Klimova, Beneše ("Čas voněl snem") atd ... "Bega" jsem samozřejmě četl...
Takhle - naťukává to jedno zajímavé info... Lazar Kaganovič. Lazar byl skutečně jakýsi "prezident" SSSR a všechny důležité zákony jim byly spolusignovány. Ale vypadá to, že si spíš Stalin vydržoval Kagana.. a měl nad ním navrch ... alespoň by o tom svědčilo to, že poslal "do Krymu" jeho bráchu, už nevím jak se jmenoval..
Ale ono to mohlo být i trošku jinak.. Stalin do určité doby ani tak "nevládl všem silou", jako spíše lavíroval mezi jednotlivými frakcemi Strany Bolševiků .. A je dost možné, že Kaganovič byl opravdu "mluvčím" nějaké té frakce a třeba "ne zas tak úplně bezvýznamné".
Někde jsem četl, že postavičky jako Jagoda, Ježov atd... nebyly až takové loutky.. Stalin je sice nakonec vždycky nějak zlikvidoval.. ale musel neustále hrát o převahu v Politbiru ... a tu ne vždycky měl V podstatě občas zřejmě vyháněl "čerta ďáblem" - Jagodu Ježovem, či obráceně? s "Lavrikem" Berijou se pak měli vzájemně v hrsti...
Když to je těžký... my toho vlastně nejvíc víme od Chruščova... co ten všechno napovídal.. Po ww2 už prý byl "hodný a přátelský, miloval davy .." ale když působil před ww2 na Ukrajině tak prej byl taky "pěknej kruťák". Já bych tehdejší SSSR přirovnal k dnešní Ukrajině... spousta silovejch figur, z nihž třeba jedna formálně vyčnívá a asi ty ostatní "nějak drží pod krkem" a přitom jemu samému jde také permanentně o krk ... radikálové, korupčníci, olygarchové, vojáci, paravojenské oddíly.. zájmy cizích mocností .. a třeba i vlastní regionální třenice ...
Ale pokud nám to bude třeba za 30 let vykládat nějaký dnešní pěšák, co pak vyroste (analog Chruščova...), tak nám prostě řekne svoji verzi... a to že někde s ..... upaloval lidi jaksi "taktně zamlčí".
Hele - než je asi Koba všechny ty "notorické revolucionáře" zmákl..., tak zřejmě i pro něj platilo: "kdo chce s vlky býti, musí s nimi výti ". Jinak by ho vlci rostrhali...
Ale jasné slovo: "Ne, Ušuškinově verzi (či jak se jmenuje...) až tak nevěřím ..., do hry ji připustím až po té, co ji tak "odmocním a vydělím 10" ...(tedy trochu zkrotím). Ale jinak: "Ano, na této úrovni pak ANO, i Car Koba I musel brát ohled a dost možná i velký ohled na tzv. "těleso strany" a nakonec i na vlastní učení y mladších let neboli "Marx-Leninismus". Ve straně byla spousta agresivních ateistů či militantních budovatelů světlých zítřků... Koba to nemohl jen tak otočit o 180 stupňů... Navíc ty lidi svým ypůsobem potřeboval... legitimitu měl od nich.. A s odkazem Lenina asi moc žonglovat nemohl.. "

Přidat nový příspěvek