Re: Re: Re: Má to chybu

Jeník | 31.08.2016

No vidíš, teď jsi mi to lépe vysvětlil. Já to předtím z těch vašich okamžitých výpadů opravdu nechápal. Přemýšlel jsem tím úhlem pohledu, jak by banka mohla případně rozuměn či přijatelně odůvodnit svůj zisk (úrok) z půjčky ve které peníze skutečně vytvořila z ničeho. (V každém případě by mohla odůvodnit alespoň režijní náklady související s prací lidských zdrojů na tom, že zprocesovala půjčku. Apod.) A zkusil jsem poté variantu odůvodnění a vy jste se tu na mně sesypali jako vosy. A to já jsem příznivec tohoto webu a velký. Takže ty připomínky za kolik a pro koho kopu, to je fakt děs. Takhle přece nemůže probíhat diskuse. Není každý nepřítel, kdo vystoupí s protikladným názorem. Rozumné lidi lze přesvědčit - ale rozumně. Ne každý hned rozumí všemu a ne každý má stejnou informační bázi. Abyste mohli přesvědčovat lidi, nemůžete je mlátit hned po hlavách, že jsou pitomí. Mohou být přesvědčitelní. A vy můžete být samozřejmě také omylní. Nemyslím si že trpím tragédií nechápání, pokud se stále považuji za žáka života. Je spousta věcí, kterým nerozumíte třeba zase vy. Možná jakými klíčovými prvky je zničeno mezinárodní právo a systém jeho řádné aplikace. Ono je to v podstatě podobné - asi jako v těch bankách. Moc se o tom totiž veřejně neví a rozhodně nemluví. Myslím že si můžeme věřit. Ale měli bychom se navzájem informačně rozvíjet - vstřícně a ne kopdozadelismem. Věř mi, že chápu už dost a v podstatě souhlasím, ale tady jsem v jedné věci asi neporozuměl a neznal. - A s tím si zkus nyní promítnout ty reakce zde (včetně svých) na tento můj drobný přešlap. Může se stát. Ale já vám pořád naslouchal. Ocejchovali jste mne tady tak, jaký rozhodně nejsem - za to ti ručím. A co já s tím? Mohl bych si myslet, že to tady je banda lidí kádrujících člověka kterého nejsou schopni dobře odhadnout, protože nemají dobrý odhad. Takový závěr bych totiž udělat mohl. Mám k tomu pádné důvody. Ale nejsem pitomec. I vy jste přešlápli a já asi také. Já ale v dobré víře a přiměřeně slušně. Možná máte sami pocit ústrků a nedůvěry od jiných a cítíte je už ve všem a ve všech - chyba. Možná tímto svým přístupem odradíte některé přesvědčitelné. A to přece není dobře. Co myslíš? :-)

Přidat nový příspěvek