Stromy

Lin | 18.08.2016

Pochopila jsem, že článek je o nesmyslných "ekopraktikách", které nic neřeší. I u nás je běžné, že např. třídíte odpad a pak ho odveze jedno auto, sesype všechno dohromady... Tzv. "ekoterorismus" je jen dalším nástrojem, jak z lidí dostat peníze do své kapsy. Všechny ty kvóty na emise a podobné opičárny jsou jen o "obchodu" = kdo si zaplatí, nevztahuje se na něj. Podobně je to s průjezdy náklaďáků atd. - koupíte si "výjimku" - a můžete.
Ony i "biovýrobky" povětšinou nemají se zdravou stravou co dělat - jen jsou několikanásobně dražší.
Jen jsem se pozastavila nad částí, kde se mluví o stromech. Nějak mi to přišlo, že část vyznívá jako "strom je zbytečný". No... není. Už jen kvůli mikroklimatu, který vytváří. Kvůli vodě, kterou pomáhá zadržovat. Kvůli půdě, která se neodplaví. Kvůli slunečnímu záření, filtrovanému přes listy. Je hodně důvodů, proč stromy sázet, udržovat, chránit... Strom sice není "plícemi Země", ale zato výrazně ovlivňuje třeba počasí. Země, chráněná stromy, se tak nepřehřívá jako betonové džungle a proudění vzduchu je přirozenější. Celá příroda je dle mého důmyslný systém, kde jedno ovlivňuje druhé. A chtěla bych (opakovaně) připomenout skvělý slovenský dokument o klimatických změnách - práci a výzkum Štefana Valo. Z mého hlediska velmi důležitý a "cosi" řešící - ne jako nesmyslné "ekoaktivity ekoteroristů":
https://www.youtube.com/watch?v=GTyJHt8H3Ag

Přidat nový příspěvek