Re: To je tedy článek...........

Cico Ciciak | 18.08.2016

"To je tedy článek."

Pochopil si vôbec podstatu článku? Zrejme nie!

Poďme k veci:

1. Tak koľko spotrebuje bežne/priemerne auto paliva v litroch za dobu svojej životnosti?

2. Keby aj nebol údaj 10.000L presným, tak ako to vyvracia to predošlé tvrdenie Jurij Ševčuka (JŠ), že na výrobu 1 elektromobilu sa minie relatívne obrovské množstvo ele. energie, ktorú treba nejako vyrobiť, z čoho vyplýva určité znečistenie život. prostredia? V skratke: JŠ tvrdí, že elektromobily nie sú až také terno, jak sa o nich básni v globálnej (zámerne vytvorenej) propagande. Skús vecne dokázať pádnymi argumentami, namiesto hysterických štekov, že elektromobily (vrátane celého ich výrobného a prevádzkového procesu) sú na tom výrazne lepšie než klasické autá so spaľovacími motormi!

3. Ak si prebrúzdaš na internete aj iný jeho segment ("konšpiratívny"), než ako je majnstrím, tak natrafíš na nejaké teórie, články, videá a ľudí, ktorí tvrdia, že uhlie sa na Zemi netvorilo/netvorí milióny rokov, ale podstatne kratšie. V skratke: že uhlíková metóda stanovenia veku hornín/uhlia nie je presná, niektorí tvrdia, že je to blud! Nejako som nepostrehol, ako si tým svojim hysterickým záchvatom (inak sa to ani nedá nazvať) vecne vyvrátil tvrdenie JŠ, že Zem existovala dlho bez lesov a už vtedy bolo na nej viacej kyslíka. Ešte zdôrazním, že ty sa tu evidentne buď mýliš, alebo zámerne klameš, lebo si napísal, že JŠ tvrdil, citujem ťa: "Lesy nejsou plíce země, země byla bez lesů a žila." No ale on to takto v článku netvrdil, tam sa uvádza nasledovné tvrdenie JŠ: "Veď kedysi na na Zemi lesov nebolo – a kyslíka bolo ešte viac, než je dnes." To je značný rozdiel! Len si sa pomýlil, alebo sa snažíš o účelovú manipuláciu diskutujúcich?

4. Nejako som nepochopil, ako si vyvrátil tvrdenie diskutéra "eM" (ty si napísal "sM" - zase ti len trocha "preplo"?): "Pravda je že elektromobil neřeší celkové zatížení ovzduší ani spotřebu fosilních paliv, ovšem do jisté míry přesune to znečištění dál od lidského bydlení, a to je podle mne velice přínosné." V čom nemá pravdu? Podľa mňa správne hovorí, že sa masívnym pužívaním elektromobilov o moc nezníži spotreba fosílnych palív (energie), o čo predsa dnes všetkým tým eko-teroristom ide, nie? Ako s tým súvisí aj to, či má alebo nemá odhad o tom, koľko elektromobilov jazdí vo svete?! Aj keby nahradili všetky klasické autá, ako by to zneplatnilo tvrdenie "eM"? Prosím o bližšie vysvetlenie.

5. "Temelín, kromě páry z chladících věží, vypouštěl do vzduchu něco jiného a tepelné elektrárny jsou dnes z 95% z hlediska znečišťování ovzduší poměrně dobře filtrovány." A čo rádioaktívny odpad z jadrovej elektrárne? S tými tepelnými elektrárňami máš možno pravdu, nie som na ne odborník, ani na filtre ich splodín, ale tak prísne ekologické normy ako na západe, nebudú všade na svete, že?

6. Akou metódou si dospel k tak presnému číslu, že článok obsahuje až 80% blábolov? :DD

Přidat nový příspěvek